X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mieli przy sobie naklejkę "Stop aborcji". Kelner odmówił im obsługi

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 01:33
Uczestników Marszu dla Życia i Rodziny spotkała niemiła niespodzianka. Kelner odmówił im obsługi, ponieważ mieli przy sobie naklejkę "Stop aborcji". "Czyżby hasła o miłości i tolerancji były skierowane tylko do tych, którzy myślą jak wy?" - pyta Francuz, którego nie obsłużono w restauracji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes
20920082-1200.jpg
W obronie tradycyjnych wartości. W Warszawie z udziałem prezydenta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

Post zamieściła na Facebooku Agnieszka Golańska-Bault, która przetłumaczyła tekst Marca, Francuza, który był jednym z uczestników zdarzenia.

Czytaj także:

"Na marszu dostaliśmy małą, żółtą naklejkę. Na środku narysowany jest płód w czerwonym kolorze, a pod nim widnieją dwa słowa: »Ratuj mnie!«. Po zakończeniu marszu i końcowym błogosławieństwie następującym po konferencji i mszy św., moja żona i ja zdecydowaliśmy się pójść na burgera do małej restauracji znajdującej się nieopodal metra, którym mieliśmy wrócić do domu" - wspomina Marc.

Drodzy! Post będzie dość długi, ale warto przeczytać go do końca. Przetłumaczyłam dla Was z francuskiego tekst, który...

Opublikowany przez Agnieszkę Golańską-Bault Środa, 23 września 2020

"Wchodząc, zauważamy wiele wrogich spojrzeń. Wzrok patrzących zatrzymuje się na naszych piersiach, potem krzyżuje ze wzrokiem sąsiadów, wymieniają między sobą jakieś komentarze, potem znów natarczywie się przyglądają z mieszanką pogardy i agresji: nie zdjęliśmy naklejek przyklejonych do naszych ubrań. (...) Do baru, przy którym stoimy, podchodzi kelner, przygląda się nam uważnie. Przywitawszy się z nim z uśmiechem, moja żona grzecznie wskazuje kanapkę, którą chce zamówić" - czytamy.

lgbt protest pap 1200.jpg
Aktywiści LGBT zebrali 400 tys. zł. Przeznaczą je na finansowanie organizacji aborcyjnych

Następnie pomiędzy żoną Marca a kelnerem wywiązał się następujący dialog:

  • Kelner: czy są Państwo członkami jakiejś organizacji pro-life?
  • Moja żona: nie, ale wracamy z Marszu dla Życia
  • Kelner: w takim razie Państwa nie obsłużę

"Wychodząc z fabryki, myślę o tym fragmencie Ewangelii: »Gdyby was gdzieś nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych«" - wspomina Marc, cytując Ewangelię wg św. Mateusza (10, 14).

Na koniec Marc dochodzi do gorzkich wniosków: "jak widać, nie trzeba być czarnym ani homoseksualistą, aby stać się przedmiotem segregacji. Dziś można nam odmówić kanapki z powodu rysunku kilkucentymetrowego płodu. #ChristianLivesMatter".

stronazycia.pl/facebook.com/twitter.com
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W USA wygra ruch pro-life? Terlikowski: Trump staje przed kluczowym momentem swojej prezydentury

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 13:37
"Jeśli Trumpowi uda się mianować nowego sędziego Sądu Najwyższego, i jeśli będzie miał on konserwatywne poglądy (a wiele na to wskazuje), (...), to obecny prezydent, nawet jeśli nadchodzące wybory przegra, będzie miał ogromną zasługę" - pisze w "Tygodniku Solidarność" Tomasz Terlikowski. Jego zdaniem w całej sytuacji możliwe jest zwycięstwo ruchu pro-life.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Głos Nienarodzonych". Papież Franciszek pobłogosławił dzwon z Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 11:47
Papież Franciszek pobłogosławił w środę podczas audiencji generalnej polski dzwon noszący imię "Głos Nienarodzonych". Przywiozła go delegacja fundacji Życiu Tak z Podkarpacia. Papież wyraził pragnienie, by głos dzwonu budził sumienia w Polsce i na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chrońcie dzieci nienarodzone i mniejszości religijne". Trump do ONZ

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 12:41
"O kontynuacji wysiłków na rzecz ochrony dzieci nienarodzonych zapewnił prezydent USA Donald Trump we wtorkowym przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W nagranym wcześniej w Białym Domu wystąpieniu prezydent wskazał też na, jego zdaniem, realne problemy świata, którym należy stawić dziś czoła: walkę z terroryzmem, handel ludźmi i niewolnictwo seksualne, prześladowania religijne oraz czystki etniczne mniejszości religijnych" - podaje portal niedziela.pl
rozwiń zwiń