X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Duży sukces". Prezydent o wyborze Polski do Rady Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 18:18
"Wybór Polski do Rady Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej to kolejny duży sukces Polski w systemie Narodów Zjednoczonych" - stwierdził prezydent Andrzej Duda. Polska została wybrana do Rady na kadencję 2020-2022.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Piotr Nowak

"Świetna wiadomość z Wiednia! Polska została właśnie wybrana do Rady Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. To kolejny duży sukces Polski w systemie Narodów Zjednoczonych. Podziękowania i gratulacje dla Pani Ambasador Dominiki Krois i dyr. Bugajskiego (MSZ) Brawo!" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

1200_Duda.jpg
"Światu potrzeba globalnej solidarności". Specjalny apel prezydenta podczas debaty ONZ

W komunikacie MSZ poinformowało, że podczas dorocznej Konferencji Generalnej w Wiedniu, państwa członkowskie Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) wybrały Polskę do Rady Gubernatorów na kadencję 2020-2022.

Jak podaje resort, miejsce w tym gremium pozwoli "umocnić zaangażowanie Polski na forum międzynarodowym w politykę nieproliferacji jądrowej i pokojowego wykorzystania energii atomowej".

"Polska jest aktywnym członkiem wszystkich istniejących reżimów, organizacji i inicjatyw działających w zakresie nieproliferacji nuklearnej. Wyrazem tego jest nasza istotna rola w obecnym procesie przeglądowym Układu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej (NPT)" - czytamy w komunikacie MSZ.

Czytaj także:

MAEA powstała w 1957 r. i jest wyspecjalizowaną autonomiczną agendą systemu ONZ, powołaną do koordynacji wszelkich działań związanych z pokojowym wykorzystaniem energii jądrowej na świecie. Polska jest jej członkiem-założycielem. Dzięki zadaniom realizowanym w ramach systemu zabezpieczeń i weryfikacji MAEA pełni szczególną funkcję w ramach międzynarodowego reżimu nierozprzestrzeniania broni jądrowej.

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent w Rzymie: Europa powinna stać się samowystarczalna w produkcji środków potrzebnych w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:22
Prezydent Andrzej Duda w Rzymie, podczas swojej pierwszej zagranicznej wizyty drugiej kadencji, zwracał uwagę, że nasz kontynent nie powinien być uzależniony od dostaw środków medycznych z zewnątrz. W początkowej fazie pandemii większość ich dostaw do Europy kierowana była z Chin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włochy: prezydent Andrzej Duda w Ambasadzie RP odsłonił popiersie gen. Władysława Andersa

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 13:05
Prezydent Andrzej Duda, odbywający trzydniową wizytę we Włoszech, dziś udaje się na Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino. Przed wyjazdem w Ambasadzie Rzeczpospolitej w Rzymie odsłonił popiersie dowódcy II Korpusu, który zdobył wzgórze, generała Władysława Andersa.
rozwiń zwiń