X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Drony pomogą w walce z koronawirusem. Będą odpowiadać za transport pomiędzy szpitalami

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 16:45
Drony mają pomóc w transporcie medycznym i w walce z pandemią koronawirusa. Bezzałogowych statki powietrzne będą działały na rzecz służb medycznych w Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IgorZh/shutterstock

W Warszawie podpisano list intencyjny o współpracy pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych na rzecz służb medycznych, w tym przeciwdziałania i zwalczania skutków koronawirusa.

koronawirus Polska free 1200
Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce, wyzdrowiało ponad 66 tys. osób. Nowe dane MZ

Prezes PAŻP Janusz Janiszewski stwierdził, że podpisanie listu intencyjnego to "przełomowy moment w historii lotnictwa". Dodał, że rozwiązania, które będą tworzone w ramach pilotażu, a później ścisłej współpracy, doprowadzą do powstania całego systemu transportu medycznego oraz ratowania życia i zdrowia ludzi.

W czwartek (24 września) Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski oraz dyrektor Szpitala...

Opublikowany przez Polska Agencja Żeglugi Powietrznej Czwartek, 24 września 2020

Dyrektor Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie profesor Waldemar Wierzba powiedział, że "wykorzystanie dronów otwiera nowe możliwości szybkiego transportu medycznego".

Posłuchaj
00:31 drony.mp3 Dyrektor Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie profesor Waldemar Wierzba o wykorzystaniu dronów w walce z koronawirusem (IAR)

 

- Widzimy tu bezpieczny, szybki transport leków, próbek biologicznych, testów. To daje niesamowite możliwości, nawet jeżeli trzeba przenieść respirator do sąsiedniego szpitala na przykład na Banacha, czy na Stępińską, to podpinamy, jest on przewożony i może uratować życie - zauważył dyrektor szpitala.

Czytaj także:

Pierwsze próby wykorzystania dronów w transporcie medycznym w kraju zostały przeprowadzone na przełomie kwietnia i maja pomiędzy dwoma szpitalami w Warszawie.

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wzrost zakażeń wynika ze zwiększonych kontaktów międzyludzkich". Rzecznik MZ o epidemii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 12:32
- To efekt zwiększonych kontaktów międzyludzkich – skomentował czwartkowy, rekordowy wzrost nowych przypadków COVID-19 rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył też, że nie ma większych ognisk zakażeń, są one nieduże i rozproszone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak powstawał polski lek na COVID-19? Senator PiS o kulisach pracy Biomedu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 13:40
- Zaprezentowano preparat, stworzony przez lubelską firmę Biomed, na bazie osocza, pobranego od osób, które miały kontakt z wirusem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia lekarz i senator PiS Grzegorz Czelej.
rozwiń zwiń