X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Bogusław Mikus. Był działaczem opozycji antykomunistycznej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:36
- W wieku 65 lat zmarł działacz opozycji antykomunistycznej Bogusław Mikus. W kwietniu 1989 r. razem m.in. z Lechem Wałęsą i Tadeuszem Mazowieckim utworzył Komitet Rejestracyjny NSZZ "Solidarność".
Bogusław Mikus
Bogusław MikusFoto: Urząd Miasta Chełm

O śmierci Bogusława Mikusa poinformowała w czwartek na Twitterze europoseł Beata Mazurek. "We wtorek jeszcze do mnie zadzwonił i rozmawialiśmy. Pełen optymizmu i nadziei. Dziś z wielkim smutkiem przyjęłam informację o Jego śmierci. Chełmianin Bogdan Mikus nie żyje. R.I.P. B. Mikus znalazł się wśród 53 osób, które 10 kwietnia 1989 roku stworzyły Komitet Rejestracyjny NSZZ »Solidarność«. Wśród nich byli m.in.: Lech Wałęsa, Jarosław i Lech Kaczyńscy, Jacek Kuroń, Tadeusz Mazowiecki czy Zbigniew Bujak" - czytamy we wpisie.

Bogusław Mikus urodził się 16 grudnia 1954 r. w Chełmie. W 1974 r. został absolwentem tamtejszego Technikum Budowlanego. W 1976 r. został kierownikiem działu inwestycji Zakładu Inwestycji Budowlanych WZGS Samopomoc Chłopska w Chełmie, gdzie pracował do 1979 r. Następnie przez rok pracował jako specjalista ds. generalnego wykonawstwa Chełmskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego (ChPB).

EN pogrzeb henryka wujca 1200.jpg
Pogrzeb Henryka Wujca. Działacz opozycji w PRL pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego

Do "Solidarności" wstąpił w 1980 r. Był przewodniczącym Komitetu Założycielskiego, członkiem Komisji Zakładowej w ChPB, przewodniczącym MKZ w Chełmie, współzałożycielem m.in. "Biuletynu Informacyjnego Regionu Chełmskiego" oraz pisma "Samorządność".

Od 1989 r. do 1990 r. był przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego w Chełmie. W grudniu 1989 r. został delegatem na III Walnym Zebraniu Delegatów Regionu Chełmskiego. Do 1991 r. pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Regionu.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemysław Czarnek: epoka Solidarności zaczęła się od pielgrzymki Jana Pawła II i Lubelskiego Lipca

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 20:37
- Ci pracownicy nie ulegli lękowi i poszli walczyć o Polskę. Dziś jesteśmy beneficjentami ich wielkiego bohaterstwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, poseł PiS z Lublina, gdzie w niedzielę obchodzono 40-lecie wydarzeń Lubelskiego Lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywne obchody 40-lecia Solidarności w ECS. Były opozycjonista: działalność antysolidarnościowa i wywrotowa

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 14:59
- Poprzez uroczystości w Europejskim Centrum Solidarności chce się budować nową Solidarność. Zapowiedział to Rafał Trzaskowski, który zajmuje się burzeniem, sianiem anarchii i finansowaniem ze swojego urzędu działań destabilizujących Polskę, chrześcijaństwo, tradycję i rodzinę - powiedział Andrzej Rozpłochowski, opozycjonista z czasów PRL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Duda: Solidarność to nie trend w modzie, to przywiązanie do wartości

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 15:47
- Nie było pierwszej, drugiej, trzeciej, nie było starej czy nowej Solidarności. Jest jeden NSZZ "Solidarność" – mówił przewodniczący związku Piotr Duda podczas obchodów 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie.
rozwiń zwiń