X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Bogdan Święczkowski nie interesował się osobiście naszym śledztwem". Prokuratura dementuje informacje "GW"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 13:19
Nieprawdą jest, że Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski osobiście interesował się postępowaniem dot. oszustwa i niekorzystnego rozporządzenia mieniem fundacji "SOS dla Życia" - poinformowała Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.
Bogdan Święczkowski
Bogdan ŚwięczkowskiFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Prokuratura odniosła się w czwartek do artykułu, który 24 września ukazał się w "Gazecie Wyborczej" oraz na portalu wyborcza.pl, pt. "Jak prokurator Święczkowski chciał grillować Morawieckiego".

1200_Wyborcza_EN.jpg
"Nierzetelny i oparty na manipulacjach". Prokuratura o tekście "Gazety Wyborczej"

Co zawiera artykuł "GW"?

Według "GW" w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu od 2018 roku prowadzone jest śledztwo w sprawie pożyczki 96 tys. zł, jakiej ks. Tomasz Jegierski udzielić miał stowarzyszeniu "Solidarność Walcząca" Kornela Morawieckiego. (…) Jak twierdzi duchowny, przekazanie pieniędzy "SW" miało być warunkiem otrzymania przez prowadzoną przez niego Fundację "SOS dla Życia" dotacji z banku BZ WBK, zarządzanego wtedy przez Mateusza Morawieckiego - podaje gazeta.

"GW" informuje, że do tego postępowania został dołączony jeden z wątków tzw. afery taśmowej, która przyczyniła się do upadku rządu PO-PSL w 2015 roku.

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski domagał się od podwładnych przedłużenia śledztwa w sprawie udziału Mateusza Morawieckiego w "aferze taśmowej" i przesłuchania urzędującego już wówczas premiera - podała 24 września "Gazeta Wyborcza".

Czytaj także:

Prokuratura dementuje informacje "GW"

Nieprawdziwe jest twierdzenie, jakoby Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski osobiście interesował się postępowaniem dotyczącym oszustwa i doprowadzenia osoby reprezentującej fundację "SOS dla Życia" do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - podała w czwartek wrocławska prokuratura.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu podkreśla, że śledztwo zostało przedłużone z jej własnej inicjatywy "ze względu na konieczność wykonania dodatkowych czynności procesowych, w tym przesłuchania świadków, uzyskania opinii biegłych i analizy dokumentów finansowych". Zgodnie z kodeksem postępowania karnego, wniosek ten należy skierować do prokuratury wyższego rzędu, czyli w tym przypadku do Prokuratury Krajowej.

Z przedłużonego postępowania Prokuratura Regionalna we Wrocławiu po analizie akt zdecydowała wyłączyć do odrębnego prowadzenia wątek dotyczący treści rozmów w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Postępowanie w tym zakresie zostało umorzone - podała prokuratura.

mr

Czytaj także

"J***ć PiS i psy" na proteście LGBT. Dziennikarz "GW": to nie seans nienawiści, a zbiorowa terapia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 13:56
"To nie był seans nienawiści, to była zbiorowa terapia". Tak wulgarne okrzyki uczestników protestów środowisk LGBT, ocenił dziennikarz "Gazety Wyborczej". Według dziennikarza demonstranci, wykrzykiwali obraźliwe hasła – do policji i polityków PiS – "poczuli ulgę". Za wszystko Żytnicki obwinił rządzących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Urban na okładce "Gazety Wyborczej". Rozpłochowski: był Goebbelsem stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 14:48
- Być może to forma kolejnej prowokacji. Przeżytek ze stanu wojennego w osobie Jerzego Urbana pewnie się nie zmienił, najpewniej wspiera też wywrotowe akcje LGBT. Skoro wszyscy pokazują "Margot", to "Gazeta Wyborcza" pokazała Urbana, by mieszać wśród nas - mówił działacz opozycji w PRL Andrzej Rozpłochowski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Wojciech Borowik i Andrzej Michałowski. 
rozwiń zwiń