X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Głosowania przed posiedzeniem Senatu". Pęk o poprawkach do ustawy o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 12:38
Głosowania nad poprawkami do ustawy o ochronie zwierząt na senackiej komisji rolnictwa odbędą się dopiero bezpośrednio przed październikowym posiedzeniem Senatu - poinformował w czwartek wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).
Wicemarszałek Senatu Marek Pęk
Wicemarszałek Senatu Marek PękFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

W czwartek senacka komisja rolnictwa będzie debatować nad ustawą o ochronie zwierząt. Wicemarszałek Senatu Marek Pęk poinformował dziennikarzy, że głosowanie poprawek do ustawy na posiedzeniu komisji odbędzie się dopiero bezpośrednio przed posiedzeniem Senatu, planowanym na 9 października.  

senat 1200 pap (1).jpg
Konsultacje i analizy. Senacka komisja wysłuchała ekspertów ws. ustawy o ochronie zwierząt

- Przed nami jest kolejna komisja, zaproszonych jest kilkudziesięciu gości, ale przewodniczący (Jerzy) Chróścikowski zapowiedział, że w związku z tym ewentualne merytoryczne głosowania będą kontynuowane na komisji już bezpośrednio przed tym specjalnym posiedzeniem Senatu, które pan marszałek zwołał na październik - powiedział Pęk.  

- Wtedy będziemy mieli na stole konkretne poprawki i będziemy się nad tym wszystkim zastanawiać - dodał wicemarszałek Senatu.  

Zwrócił uwagę, że "posiedzenia komisji senackiej przypominają seminaria, wypowiadają się zainteresowane strony, ale konkretów na stole nie ma".

Czytaj również:

Wysłuchania publiczne ws. zmian w ustawie o ochronie zwierząt

W środę senacka komisja ustawodawcza przeprowadziła wysłuchania publiczne ws. zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Przedstawiciele branż hodowlanej, futrzarskiej, cyrkowej, schronisk dla zwierząt i organizacji zajmujących się ochroną zwierząt przedstawili na nim stanowiska w kwestii zmian zawartych w noweli ustawy o ochronie zwierząt. Obrady trwały dziewięć godzin. Przewodniczący komisji senator Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że posiedzenie komisji będzie kontynuowane 8 października, kiedy to komisja zajmie się poprawkami do nowelizacji.

Zapowiedział, że do senatorów trafią jeszcze szczegółowe ekspertyzy dotyczące skutków finansowych wprowadzanych reguł.  

Marszałek Tomasz Grodzki poinformował, że Senat zajmie się nowelą na specjalnym posiedzeniu 9 października, a nie jak wcześniej zapowiadano na najbliższym posiedzeniu (29-30 września).  

Uchwalona w ubiegłym tygodniu w Sejmie nowela autorstwa PiS wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra oraz ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb lokalnych związków religijnych.  

Przewiduje też zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych, częstsze kontrole schronisk i koniec z trzymaniem psów na krótkich łańcuchach. Nowelizacja ma wejść w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem m.in. przepisów dotyczących zakazu chowu zwierząt na futra, a także ograniczających ubój rytualny - które mają wejść w życie po upływie 12 miesięcy.  

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak