X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Drożej za śmieci, wodę, strefę parkowania, a teraz za bilety. Kolejne podwyżki w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 18:07
Mieszkańców Warszawy czekają kolejne podwyżki. Do wzrostu opłat za wywóz śmieci, wodę i strefę parkowania, dołączyła podwyżka cen biletów stołecznego transportu. Tak Warszawa ratuje budżet, a prezydent miasta Rafał Trzaskowski mówi o "piekielnie trudnej sytuacji".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W tym roku mowa była już o podniesieniu opłat za wywóz śmieci, dostawy wody i strefę parkowania, którą również rozszerzono o kolejne dzielnice. Teraz Trzaskowski zapowiedział podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej.

trzaskowski 1200 shutterstock.jpg
Przesunięcie inwestycji i podwyżki opłat. Trzaskowski o kosztach pandemii w Warszawie

– Niektóre miasta już podnoszą ceny biletów komunikacji miejskiej nawet o 30-40 proc. – tłumaczył. Wyjaśnił również, że taryfa w stolicy zostanie poddana weryfikacji od 2021 r. 

Czytaj także:

Przesunięte inwestycje

Ponadto Trzaskowski poinformował o przesunięciu ważnych inwestycji, których realizacja wykroczy poza 2023 r. Mowa m.in. o budowie linii tramwajowej na Gocław, pełnej realizacji linii tramwajowej łączącej Wilanów z Dworcem Zachodnim, pełnej realizacji zmian w centrum miasta, takich jak budowa nowej siedziby Teatru Rozmaitości, Sinfonia Varsovia Centrum czy obwodnicy Śródmieścia.

Podwyżka opłat za wywóz śmieci

pap smieciarka 1200.jpg
Warszawa: drakońskie podwyżki opłat za wywóz śmieci. Niektórzy zapłacą nawet 6 razy więcej

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku stołeczni radni uchwalili podwyżki dla mieszkańców miasta za wywóz śmieci, a już 1 marca nowe stawki weszły w życie. Ostatecznie stała miesięczna kwota za odbiór nieczystości segregowanych z domu jednorodzinnego wynosi 94 zł, a z mieszkania w bloku czy kamienicy - 65 zł. W razie niesegregowania śmieci opłaty są dwukrotnie większe.

W praktyce zmiany stawek okazują się najbardziej dotkliwe dla tych, którzy samodzielnie zamieszkują lokal. Opłaty w ich przypadku wzrosły nawet o 600 procent. W mniejszym stopniu różnicę między dotychczasową a nową opłatą odczuwają gospodarstwa wieloosobowe.

Stolica ma także uzależnić wysokość opłat za wywóz śmieci od zużycia wody. - Nie ma tu systemu idealnego, dlatego że idealnym systemem byłoby oparcie tego o wolumen śmieci produkowanych przez mieszkańców, stąd zaczynaliśmy od metra kwadratowego, poprzez ryczałt, a teraz będziemy przechodzić na wodę - przyznał Trzaskowski.

Wzrost opłat za parkowanie

Ponadto miasto planuje rozszerzenie strefy płatnego parkowania oraz podwyżkę opłat w tej strefie. - Mówiliśmy wielokrotnie, że rozszerzamy strefę płatnego parkowania, optymalizujemy ją, będzie podwyższenie opłat - mówił Trzaskowski.

Na środowej konferencji prasowej prezydent stolicy przyznał, że "idą trudne czasy". Poinformował, że w 2020 r. dochody miasta spadną o 1,5 mld zł. Na inwestycje planowano w tym roku wydać 3,5 mld zł, jednak po korekcie będzie to jedynie 3,04 mld zł.

Na czwartkowej sesji Rady Warszawy zarząd miasta przedstawi plan korekty budżetu z powodu spadku planowanych w tym roku dochodów do 18 miliardów złotych (wydatki to kwota 22 miliardów złotych).

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naprawy w "Czajce" potrwają "znacznie dłużej niż poprzednio". Trzaskowski: są dwa scenariusze

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 15:06
- Wszystko wskazuje na to, że naprawy w "Czajce" potrwają znacznie dłużej niż podczas awarii sprzed roku, dlatego, że cały ten przesył trzeba będzie zmienić - poinformował w niedzielę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
rozwiń zwiń