X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wyłudzenie 128 mln zł dofinansowań dla rolników. Oskarżono kilkadziesiąt osób

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 10:37
Pomorska Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie wyłudzenia 128 milionów złotych dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni. Akt oskarżenia obejmuje 29 osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Oskarżeni to osoby w wieku od 34 do 72 lat, mieszkańcy województw kujawsko-pomorskiego, śląskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i wielkopolskiego. Sześć osób usłyszało zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Oszustwa podatkowe i pranie pieniędzy

Oskarżonym zarzucono ponadto między innymi oszustwa podatkowe, pranie pieniędzy i wyłudzenia kredytu. Z przestępstw osiągnęli oni 190 milionów złotych korzyści. Grozi im do 15 lat więzienia, przepadek majątku pochodzącego z przestępstw oraz kary grzywny.

cba-free-cba-gov-pl 1200.jpg
Miliony złotych wyłudzone z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Cztery osoby w rękach CBA

Jak ustaliła policja, grupa działała w latach 2008-2012 w rejonie Lęborka. Skupiała się wokół Andrzeja L. i obejmowała od kilku do kilkunastu osób. Przedmiotem działalności była produkcja warzyw i owoców. Grupa wyłudziła z Pomorskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa co najmniej 128 milionów złotych dofinansowania oraz nienależny zwrot podatku VAT w wysokości 40 milionów złotych.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak