X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wydarzenie Historyczne Roku 2019. Dziś odbędzie się gala wręczenia nagród

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 03:45
W Łazienkach Królewskich w Warszawie w Pałacu na Wyspie odbędzie się gala wręczenia nagród w 13. Plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku 2019. Plebiscyt organizuje Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Jednym z patronów medialnych plebiscytu jest Polskie Radio.
W plebiscycie zwyciężają projekty, które zgromadzą najwięcej głosów internautów
W plebiscycie zwyciężają projekty, które zgromadzą najwięcej głosów internautówFoto: mkidn.gov.pl
pap_20190603_102(1).jpg
Berlińska wystawa Instytutu Pileckiego "Wydarzeniem Historycznym Roku 2019"

Tegorocznych laureatów poznaliśmy w czerwcu, jednak z powodów epidemiologicznych nie mogli odebrać wtedy nagród, stanie się to zatem dziś o godz. 13.00.

Posłuchaj
00:57 10643618_1.mp3 Gala wręczenia nagród w 13. Plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku 2019 - relacja Witolda Banacha (IAR)

Czytaj także:

Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro przypomina, że ideą plebiscytu jest wyróżnienie twórców i przypomnienie najciekawszych przedsięwzięć promujących polską historię. Nagrody w tym konkursie są symboliczne, laureaci otrzymują statuetki. Plebiscyt ma zarazem być swoistą inspiracją dla różnorakich instytucji kultury, stowarzyszeń czy organizacji, jak można pokazywać polską historię i edukować w sposób niekonwencjonalny i ciekawy.

1200_wystawa_TT.jpg
Wystawa i film o Polakach ratujących Żydów. Wyjątkowe wydarzenie w Pradze

W plebiscycie zwyciężają projekty, które zgromadzą najwięcej głosów internautów. W kategorii "Wydarzenie" w głosowaniu internautów zwyciężyły "Obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego" zorganizowane przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Do najważniejszych elementów obchodów należały rekonstrukcja bitwy o Golgotę Godowską, multimedialny spektakl muzyczny czy wystawa "Śląsk - droga do niepodległej".

Laureaci plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2019 (zrzut ekranu ze strony wydarzenia - whr.muzhp.pl). Otwórz grafikę w nowej karcie, aby powiększyć obraz Laureaci plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2019 (zrzut ekranu ze strony wydarzenia - whr.muzhp.pl). Otwórz grafikę w nowej karcie, aby powiększyć obraz

W kategorii "Wystawa" najwięcej głosów internautów zdobyła ekspozycja "Ochotnik. Witold Pilecki i jego misja w Auschwitz przygotowana przez Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego. Wystawa została zaprezentowana z okazji otwarcia placówki Instytutu w Berlinie, są na niej pokazane m.in. raporty Witolda Pileckiego z niemieckiego obozu KL Auschwitz czy maszyna szyfrująca Enigma.

W kategorii "Edukacja i multimedia" internauci uznali za najciekawszą stronę internetową "Powstańcy Śląscy" stworzoną przez Archiwum Państwowe w Opolu i Archiwum Państwowe w Katowicach. Na stronie znalazły się oryginalne materiały archiwalne związane z historią powstańców śląskich. Strona składa się z czterech zakładek: "Edukacja", "Znajdź powstańca", "Oparte na faktach", "Wirtualny album".

W tym roku do plebiscytu zostało zgłoszonych ponad 200 przedsięwzięć z kraju i zagranicy.

Więcej informacji o Wydarzeniu Historycznym Roku 2019 można znaleźć w tym miejscu.

pb

Czytaj także

"Poznaj Bohaterów 1920 roku". Wyjątkowy konkurs wiedzy o Bitwie Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 07:11
Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych ogłasza konkurs wiedzy o roku 1920. Konkurs "Poznaj Bohaterów 1920 roku w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej" związany jest z uczczeniem okrągłej rocznicy zwycięstwa Polaków nad bolszewikami pod Warszawą.
rozwiń zwiń