X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W czwartek rusza XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 10:33
Projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne, wystawy czy promocje książek związanych z Polską historią - to najważniejsze wydarzenia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Festiwal, którego ideą jest prezentacja filmów o tematyce historycznej, rozpocznie się w czwartek w Gdyni i potrwa do niedzieli. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.
Konferencja przed XII Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci
Konferencja przed XII Międzynarodowym Festiwalem Filmowym "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"Foto: mat. prasowe

Dyrektor Festiwalu Arkadiusz Gołębiewski mówił podczas konferencji prasowej, że z powodu zagrożenia epidemicznego większość wydarzeń festiwalowych będzie można śledzić w internecie. Na stronie internetowej festiwalu (TUTAJ) będą codziennie transmitowane spotkania z twórcami filmów, debaty czy panele dyskusyjne.

Czytaj więcej
golebiewski arkadiusz_1200.jpg
Arkadiusz Gołębiewski: dojrzewaliśmy do tego, aby Festiwal gościł również filmy fabularne

Podczas festiwalu pokazanych zostanie ponad 100 filmów. W konkursie polskich filmów dokumentalnych 23 tytuły powalczą o nagrodę "Złoty Opornik". W tym roku po raz pierwszy zorganizowany jest konkurs międzynarodowych filmów dokumentalnych, startują w nim 24 produkcje. Przewodnicząca tego konkursu Anna Ferens podkreślała, że jest to niezwykle istotny element programu festiwalu. Reżyserka tłumaczyła, że ten konkurs pozwoli poznać historię innych państw i bohaterów dróg do wolności między innymi z Czech, Węgier, Ukrainy czy Estonii.

Posłuchaj
00:27 10641091_3.mp3 Anna Ferens o Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" (IAR)

Wyjątkowe wyróżnienia

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się międzynarodowy konkurs filmów fabularnych, o nagrodę będzie rywalizowało 13 tytułów. Arkadiusz Gołębiewski wyjaśniał, że jest to naturalny proces rozszerzania spectrum prezentacji filmów dotyczących historii. Dyrektor Gołębiewski tłumaczył, że wobec tego, iż świadków historii jest już coraz mniej, należy szukać innych sposób opowiadania historii niż tylko przedstawianie losów konkretnego bohatera. Właśnie takim sposobem jest film fabularny inspirowany losami poszczególnych ludzi czy pewnymi wydarzeniami z przeszłości.

Posłuchaj
00:24 10641091_1.mp3 XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" (IAR)

Podczas festiwalu odbywać się też będzie konkurs wideoklipów oraz dokumentów radiowych. Biorą w nim udział dziennikarze Polskiego Radia, które jest jednym z patronów medialnych całego wydarzenia.

Od czwartku do niedzieli zaplanowano także kilkanaście debat i paneli dyskusyjnych, między innymi dotyczących: współpracy polsko - węgierskiej w XX wieku, losów Polaków w czasie II wojny światowej czy powstania NSZZ "Solidarność".

Czytaj więcej
Arkadiusz Gołębiewski  1200.jpg
"Po raz pierwszy pokażemy 13 produkcji fabularnych". Arkadiusz Gołębiewski o Festiwalu Filmowym NNW

Podczas festiwalu weterani walk o niepodległość, działacze opozycji antykomunistycznej i filmowcy, którzy szczególnie angażowali się w ukazywanie polskich bohaterów, otrzymają specjalne wyróżnienia: "Sygnety Niepodległości" oraz "Drzwi do Wolności".

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arkadiusz Gołębiewski: jesteśmy gotowi na modyfikacje

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 10:37
- Liczymy, że uda się przeprowadzić festiwal w zaplanowanym terminie 24-27 września br. Oczywiście przygotowujemy się na różne opcje, jeśli wejdą jakieś regulacje ograniczające, to będziemy przygotowani, żeby większość programu przenieść do internetu - mówił w "Poranku Dwójki" Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Towarzystwo niepokornych" o warsztatach scenariuszowych

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 22:35
Gościem audycji był reżyser Grzegorz Pacek, który poprowadzi warsztaty scenariuszowe w ramach Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci.
rozwiń zwiń