X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Prezydent chce stabilizacji". Paweł Mucha o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 09:20
- Prezydent Andrzej Duda chce stabilizacji i spokoju - powiedział prezydencki minister Paweł Mucha. Jego zdaniem "przedłużająca się obecna sytuacja w obozie rządzącym nie służyłaby dobremu prowadzeniu polskich spraw".
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Jestem optymistą, myślę, że partnerzy ze Zjednoczonej Prawicy są w stanie się porozumieć - zaznaczył Mucha.

terlecki pis pap 1200.jpg
Zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS. Tematem przyszłość Zjednoczonej Prawicy

Prezydencki minister, odnosząc się do sytuacji w obozie władzy, stwierdził, że "naturalne jest, iż w układzie koalicyjnym bywają okresy napięć". Dodał, że Zjednoczona Prawica jest "ogromną wartością dodaną", której udało się przeprowadzić wiele reform.

- Prezydent Andrzej Duda jest zaniepokojony sytuacją tego rodzaju rozdźwięku i mówi o wartości, jaką są rządy Zjednoczonej Prawicy - podkreślił Mucha. Dodał, że "mamy dzisiaj moment przesilenia i poczekajmy, jak to przesilenie się rozstrzygnie, prezydent chce stabilizacji, spokoju, chce, żeby polskie sprawy były prowadzone w sposób zdecydowany i oczywiście przedłużająca się tego rodzaju sytuacja nie służyłaby dobremu prowadzeniu polskich spraw".

Czytaj także:

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, w którym brali udział najważniejsi politycy partii. Ostatecznie spotkanie władz PiS zakończyło się po trzech godzinach i jak napisała rzecznik PiS Anita Czerwińska podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach".

itom

Czytaj także

"Albo powrót do dobrych standardów współpracy, albo rząd mniejszościowy". Waldemar Buda o koalicji rządzącej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 17:04
- Musimy powrócić do dobrych standardów współpracy, jeżeli ta współpraca ma być kontynuowana. Albo przywrócimy naszą współpracę w ramach koalicji na rozsądne tory, albo zmierzamy w kierunku rządu mniejszościowego - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ryba: wyborców mniej interesują personalia, bardziej zależy im na realizacji programu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 20:55
- Polacy w umiarkowanym zakresie zwracają uwagę na to, co politycy robią w wewnętrznych rozgrywkach. Mało ich interesuje też to, kto ostatecznie jakie stanowisko będzie zajmował. Ważniejsze jest, żeby były realizowane programy, żeby rozwiązywano problemy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL. 
rozwiń zwiń