X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"W tym tygodniu wszystko będzie jasne". Rzecznik rządu o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 20:39
- Czas oczyszczenia atmosfery w koalicji się przyda. W tym tygodniu wszystko będzie jasne, jeśli chodzi o ustalenia poniedziałkowego spotkania kierownictwa PiS - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, "jest bardzo prawdopodobne", że zostanie cofnięta rekomendacja dla obecnego szefa resortu rolnictwa.
Jaka będzie przyszłość Zjednoczonej Prawicy?
Jaka będzie przyszłość Zjednoczonej Prawicy?Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski
1200_Morawiecki_EN.jpg
"Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach". Zakończyła się narada kierownictwa PiS

W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, w którym brali udział najważniejsi politycy partii, w tym: prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Ostatecznie spotkanie władz PiS zakończyło się po trzech godzinach i jak napisała rzecznik PiS Anita Czerwińska, podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach".

Czytaj także:

Dodała, że o szczegółach PiS poinformuje "w stosownym czasie". Poniedziałkowe spotkanie dotyczyło przyszłości Zjednoczonej Prawicy i dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski.

sasin free 1200.jpg
Jacek Sasin: wpływ koalicjantów na rządy powinien być adekwatny do ich poparcia społecznego

- Rozmowy wewnątrz PiS skończyły się, zapadły decyzje kierunkowe. Jeszcze nie jestem upoważniony, aby o nich mówić. W najbliższym czasie takie decyzje będą przedstawione publicznie - powiedział Müller w Polsat News. Zaznaczył, że na razie wszystkie ustalenia mają charakter "wewnętrzny".

Posłuchaj
00:18 10641581_1.mp3 Piotr Müller: w tym tygodniu zostaną ogłoszone decyzje ws. przyszłości koalicji (IAR)

- To będzie ten tydzień - dodał rzecznik rządu pytany, kiedy zostaną przedstawione rozstrzygnięcia poniedziałkowego spotkania. Müller stwierdził, że ostatnie dni "nie napawały optymizmem", jeśli chodzi o możliwość znalezienia porozumienia z Solidarną Polską.

"To jest trudny czas"

Przypomniał, że przy rekonstrukcji rządu każdy z koalicjantów miał otrzymać kierownictwo w jednym resorcie ze względu na zmniejszenie liczby ministerstw. - To jest trudny czas, jak w każdej sytuacji, gdy pomiędzy koalicjantami dochodzi do zgrzytów, ale trzeba sobie uczciwie i być może w tym wypadku, jak teraz, publicznie wyjaśnić niektóre sprawy - mówił rzecznik rządu.

- Czas oczyszczenia atmosfery w koalicji się przyda, a jakie będą tego konsekwencje, w tym tygodniu będzie wszystko jasne. Chodzi o to, aby wyjść na gruncie takich relacji, które obowiązywały wcześniej, a które teraz Solidarna Polska złamała - dodał Müller.

Pytany, czy możliwy jest rząd, w którym nie znajdzie się miejsce dla Zbigniewa Ziobro, odparł, że taka możliwość "również jest brana pod uwagę i jest jak najbardziej możliwa".

Dopytywany o dalsze losy ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który głosował przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt, odparł, że jego decyzja nie była przyjęta pozytywnie przez premiera. - Naturalną konsekwencją braku dyscypliny w głosowaniach są również decyzje o wycofaniu rekomendacji. Myślę, że jest to bardzo prawdopodobne, że faktycznie taką konsekwencją będzie również wycofanie rekomendacji dla ministra Ardanowskiego, ale taka decyzja nie została jeszcze podjęta - powiedział rzecznik rządu.

Rozłam w Zjednoczonej Prawicy?

Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu zostały zawieszone po tym, jak Solidarna Polska opowiedziała się przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa PiS. Jeszcze przed głosowaniem szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że w wyniku różnicy zdań rozmowy o rekonstrukcji zostają zawieszone. Ostatecznie wszyscy posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciw ustawie. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia) już nie istnieje.

Według medialnych doniesień jeszcze w tym tygodniu planowane jest spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Będą konkretne decyzje". Sobolewski o spotkaniu kierownictwa PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 07:44
- Rozmowy o nowej umowie koalicyjnej zostały przerwane i nie ma planów, aby w najbliższym czasie miały być kontynuowane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zapowiedział, że na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa partii zostaną podjęte decyzje ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: mamy koncert życzeń młodszych partnerów koalicyjnych

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 09:09
– Prezydent jest zaniepokojony i zdziwiony sytuacją, która ma miejsce w Zjednoczonej Prawicy. W trakcie kampanii prezydenckiej partie te obiecywały Polakom powyborczy spokój, a zamiast tego mamy koncert życzeń młodszych partnerów koalicyjnych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piątka dla zwierząt pretekstem do przemeblowania sceny politycznej". Mosoń o Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 09:00
- Jarosław Kaczyński może sobie pozwolić nawet na ryzyko związane z przyspieszonymi wyborami, może wykonać szach-mat. Gdyby do wyborów doszło jeszcze w tym roku, to mógłby liczyć na większość, a jednocześnie pozbyłby się części niewygodnych posłów. Ten scenariusz jest godny rozważenia - powiedział Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE). Gośćmi audycji byli też dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego) i Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska Codziennie")
rozwiń zwiń