X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiany w systemie zakupów dla wojska. Szef MON przedstawi szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 17:39
Minister obrony Mariusz Błaszczak przedstawi założenia zmian systemu zakupów dla wojska. Szef MON wystąpi na konferencji branży obronnej i sektora zbrojeniowego organizowanej przez portal Defence24.
Nowy podmiot ma służyć uproszczeniu procedur związanych z zakupami sprzętu dla Wojska Polskiegozdj. ilustracyjne
Nowy podmiot ma służyć uproszczeniu procedur związanych z zakupami sprzętu dla Wojska Polskiego/zdj. ilustracyjneFoto: twitter.com/@MON_GOV_PL
1200_wojsko_TT.jpg
Tysiące żołnierzy USA trafi do Polski. Szef MON: jesteśmy dobrze przygotowani do ich przyjęcia

Jak poinformował resort, podczas drugiej edycji konferencji "Defence24Day" w Warszawie, która odbędzie się we wtorek, minister przedstawi "założenia reformy systemu zakupowego dla sił zbrojnych".

Czytaj także:

Mariusz Błaszczak, który funkcję szefa MON objął w styczniu 2018 r., wkrótce potem zapowiedział zmiany w systemie zakupów sprzętu i uzbrojenia dla wojska. W marcu 2018 r. powołał pełnomocnika ds. utworzenia Agencji Uzbrojenia, a w październiku 2018 r. zapowiadał rychłe przedstawienie projektu ustawy o powołania AU. W styczniu br. MON informowało o trwających pracach legislacyjnych, które mają umożliwić powołanie tej instytucji.

Nowy podmiot ma służyć uproszczeniu procedur związanych z zakupami sprzętu dla Wojska Polskiego. AU ma odpowiadać za cały cykl pozyskiwania sprzętu wojskowego i uzbrojenia - od fazy analiz i definiowania wymagań przez prowadzenie przetargów i podpisywanie umów po wprowadzanie sprzętu na wyposażenie i wsparcie jego eksploatacji. Zajmujący się obecnie zakupami uzbrojenia i sprzętu Inspektorat Uzbrojenia działa na podstawie decyzji ministra obrony z 2010 r.

W MON działa departament polityki zbrojeniowej, sprawami związanymi z techniką wojskową zajmują się także Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych i Biuro ds. Umów Offsetowych oraz Inspektorat wsparcia Sił Zbrojnych.

O zmianie systemu dokonywania zakupów sprzętu i usług dla wojska mówi się od kilkunastu lat. Według jednych koncepcji Agencja Uzbrojenia miałaby działać wewnątrz MON, inne - wzorowane na rozwiązaniach funkcjonujących w niektórych krajach - lokowały ją poza resortem.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przezwyciężono regres w branży i zorgnizowano targi". Bartosz Głowacki o MSPO w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 09:25
- To jedna z nielicznych imprez branży zbrojeniowej, która odbyła się na świecie. To, że te Targi są, to olbrzymi sukces wystawcy, olbrzymi sukces też wielu przedsiębiorstw, które mimo pandemii zdecydowały się wziąć udział w tym wydarzeniu - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Głowacki (magazyn "Raport"). Gościem audycji "Cafe Armia" był także Mariusz Cielma ("Nowa Technika Wojskowa"). Tematem audycji był XXVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: wojsko musi być liczniejsze, zwłaszcza na wschodzie kraju

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 12:17
Podstawą bezpieczeństwa naszej ojczyzny jest Wojsko Polskie; musi ono być liczniejsze; zależy nam, by jednostki WP powstawały na wschodzie Polski - powiedział w Lublinie szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że kryteria naboru muszą być były jasne, a procedury szybkie i proste.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe jednostki, więcej żołnierzy. Mariusz Błaszczak chce wzmacniać armię

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 15:08
Podstawą bezpieczeństwa naszej ojczyzny jest Wojsko Polskie; musi ono być liczniejsze; zależy nam, by jednostki WP powstawały na wschodzie Polski - mówił w piątek w Lublinie szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że kryteria naboru muszą być jasne, a procedury szybkie i proste.
rozwiń zwiń