X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piąty śmiertelny wypadek w ciągu ostatnich dwóch tygodni. TOPR ostrzega przed zwodniczą aurą

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 14:52
- W poniedziałek w rejonie Świnickiej Przełęczy doszło do śmiertelnego wypadku. Trwa wyprawa ratowników TOPR – poinformował ratownik dyżurny Tomasz Wojciechowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- W Tatrach panuje słoneczna, zachęcająca do górskich wypraw pogoda. W wyższych partiach Tatr mogą jednak występować oblodzenia, zwłaszcza w godzinach porannych – ostrzegają służby Tatrzańskiego Parku Narodowego.

topr shutterstock 1200.jpg
Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta spadł z około 200 metrów

Wrześniowa aura przyciąga w Tatry bardzo wielu turystów. Przekłada się to również na dużą liczbę wypadków, w tym śmiertelnych. Tylko w ciągu dwóch tygodni zginęło tu już pięć osób.

O dużej liczbie turystów w Tatrach mogą świadczyć choćby kolejki ustawiające się na popularnych szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia jak łańcuchy czy drabinki. Tak jest np. na kopule szczytowej Giewontu, na szlaku na Rysy oraz w rejonie Orlej Perci.

kb

Czytaj także

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Służby ostrzegają przed trudnymi warunkami w górach

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 16:24
- Na Orlej Perci w Tatrach doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku - poinformował ratownik dyżurny TOPR Grzegorz Kubicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatry oblegane przez turystów. TOPR ostrzega przed wypadkami w górach

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 09:55
W Tatrach jest bardzo duży ruch turystyczny, a w miejscach wyposażonych np. w łańcuchy tworzą się kolejki. Jak informuje w komunikacie turystycznym Tatrzański Park Narodowy, dotyczy to zwłaszcza kopuły szczytowej Giewontu, Rysów oraz rejonu Orlej Perci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciało młodego mężczyzny odnaleziono w rejonie Morskiego Oka. Kolejna tragedia w Tatrach

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 20:36
- W trakcie nocnych poszukiwań ze środy na czwartek ratownicy TOPR odnaleźli w rejonie Morskiego Oka ciało młodego turysty, który najprawdopodobniej spadł z Żabiego Szczytu Niżniego - poinformował ratownik dyżurny TOPR. To już czwarta ofiara Tatr w przeciągu ostatnich dziewięciu dni.
rozwiń zwiń