X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Udało się przekonać ważnego świadka do współpracy". Ziobro o sprawie Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 13:02
- Udało się przekonać jednego z kluczowych świadków mających wiedzę o działalności b. ministra transportu Sławomira N. do współpracy z prokuraturą. Te nowe ustalenia, gdy pełnił on urząd ważnego ministra u boku Donalda Tuska, ujrzą światło dzienne i znajdą swój wyraz w działaniach prokuratury - powiedział minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Sławomir Nowak
Sławomir NowakFoto: AGENCJA SE/East News

Szef MS, odnosząc się do b. ministra transportu, podkreślił, że "smutne to, ale niestety prawdziwe, że tacy wysoko oceniani przez Donalda Tuska jego współpracownicy powodują tak wielki wstyd dla Polski, który będzie związany z ujawnieniem kolejnych materiałów dowodowych, jakie prokuratura poczyniła w tej sprawie".

1200_Tusk_PAP.jpg
"Nie wydaje mi się człowiekiem o przestępczych skłonnościach". Tusk o Nowaku

- Pan Sławomir Nowak, który miał nieść na Ukrainę polską pomoc, polskie wsparcie, też i pokazywać europejskie standardy w obszarze moralności i etyki w życiu publicznym, pokazał coś zgoła niestety innego. Niestety nie możemy być dumni z wkładu ministra Nowaka w budowanie nie tylko dróg i autostrad, ale też i standardów etyki, elementarnej uczciwości w życiu publicznym - mówił Ziobro.

Czytaj także:

Jak zaznaczył, "prawdą jest, że prokuratura łącznie z CBA i też organami prokuratury, i odpowiedniej służby Ukrainy, pozyskała wiele dowodów wskazujących na udział w przestępczym procederze Sławomira Nowaka, niegdyś jakże wpływowego i bliskiego, jednego z najbliższych współpracowników premiera Tuska".

- Pozwoliłem sobie sięgnąć po jeden z wielu cytatów, wypowiedzi pana premiera na temat swojego współpracownika Sławomira Nowaka. Zacytuję te słowa, panowie znali się doskonale, ta wiedza była chyba niezwykle przenikliwa. Posłuchajmy słów Tuska: "bardzo wysoko oceniam pracę ministra Nowaka i wysoko oceniam jego morale, jego dotychczasową postawę" - mówił Ziobro. Jak dodał - "cóż, pan Donald Tusk będzie się musiał zmierzyć w swoim czasie z ustaleniami dowodowymi śledztwa, które nadzoruje Prokuratura Krajowa, a prowadzi prokuratura regionalna".

Jeden z kluczowych świadków

Ziobro poinformował, że dzięki profesjonalnemu prowadzeniu tego postępowania w prokuraturze regionalnej i zaangażowaniu prokuratora prowadzącego śledztwo "udało się przekonać temu prokuratorowi jednego z bardzo ważnych, kluczowych świadków, mających ogromną wiedzę na temat całej działalności Sławomira Nowaka, do bardzo intensywnej współpracy z polską prokuraturą".

- Efektem tego dowiadujemy się niezwykle smutnych kolejnych historii związanych z działalności Sławomira Nowaka nie tylko w okresie, gdy pełnił funkcję szefa instytucji odpowiedzialnej za budowę dróg i autostrad na Ukrainie - powiedział prokurator generalny.

Slawomir Nowak pap 1200.jpg
Wąsik o aferze Nowaka: sprawa jest rozwojowa, są nowe wątki w śledztwie

Jak podkreślił, "jedno jest pewne, że ustalenia, które prokuratura poczyniła, te nowe ustalenia też z okresu działalności Sławomira Nowaka, gdy pełnił on urząd ważnego ministra u boku Donalda Tuska, ujrzą światło dzienne i znajdą swój wyraz w dalszych działaniach procesowych prokuratury poprzez uzupełnienie stawianych zarzutów panu Nowakowi, jak również w przyszłości poprzez skierowanie aktu oskarżenia do sądu".

Sprawa Sławomira Nowaka

Były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Sławomir Nowak został zatrzymany w końcu lipca w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy. Po złożeniu wyjaśnień w prokuraturze Nowak usłyszał zarzut kierowania w okresie od października 2016 r. do września 2019 r. zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji. Były polityk jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy. Został aresztowany.

Wraz z Nowakiem zatrzymano byłego szefa jednostki wojskowej GROM Dariusza Z. i przedsiębiorcę Jacka P. Na początku sierpnia doszło do zatrzymania czwartej osoby związanej ze sprawą - Aleksandra D.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wąsik o aferze Nowaka: sprawa jest rozwojowa, są nowe wątki w śledztwie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 09:05
- Śledztwo rozwija się bardzo dynamicznie - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik o postępowaniu ws. afery korupcyjnej dot. Sławomira Nowaka.
rozwiń zwiń