X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Sasin: wpływ koalicjantów na rządy powinien być adekwatny do ich poparcia społecznego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 09:40
- Wpływ koalicjantów w rządzie i na rządy powinien być adekwatny do ich poparcia społecznego - oświadczył wicepremier Jacek Sasin. Jak podkreślił, decyzje, co dalej z koalicją Zjednoczonej Prawicy mają zapadać w poniedziałek na spotkaniu kierownictwa PiS.
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: IAR/ Łukasz Kowalski

Jacek Sasin podkreślił w poniedziałek w Radiu ZET, że "wpływy w rządzie i na rządy powinny być adekwatne do poparcia społecznego". Jak dodał, jeżeli w ramach Zjednoczonej Prawicy nie dojdzie do przyjęcia tej zasady, to "konsekwencją rzeczywiście będzie rząd mniejszościowy".

Czytaj więcej
krzysztof szczerski 1200.jpg
Szczerski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: mamy koncert życzeń młodszych partnerów koalicyjnych

- W tej sytuacji nie można będzie wykluczyć i przedterminowych wyborów, ale to ostateczność. Nikt do nich nie dąży za wszelką cenę - oświadczył minister aktywów państwowych. Zauważył jednocześnie, że "trudno sobie wyobrazić trzy lata z rządem mniejszościowym", który musi negocjować poparcie dla każdej ustawy.

"Nie ma koalicji"

Zdaniem Jacka Sasina, po głosowaniach, które miały miejsce i po tych, które miejsca nie miały, można powiedzieć, że "koalicji formalnie nie ma". Zaznaczył, że w poniedziałek o godz. 13 zbiera się kierownictwo PiS i wtedy będą zapadały kluczowe decyzje, "jak dalej koalicja ma wyglądać, czy ma trwać, czy ma być zmodyfikowana".

Sasin podkreślił, że PiS bez wątpienia w koalicji Zjednoczonej Prawicy jest siłą dominującą, a koalicjantów nie byłoby w parlamencie, gdyby nie startowali w wyborach z list PiS.

- Nie może być tak, że cieszące się miażdżąco większym poparciem PiS musi ciągle ustępować koalicjantom.(...) Nie może być tak, że klub parlamentarny jest rozsadzany od wewnątrz - mówił wicepremier.

Czytaj także:

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemysław Czarnek nowym ministrem sprawiedliwości? "Wkrótce ostateczna decyzja"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 18:15
Poseł PiS Przemysław Czarnek może w poniedziałek zastąpić Zbigniewa Ziobro na stanowisku ministra sprawiedliwości. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia kierownictwa PiS - wynika z informacji PAP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To byłby dla mnie zaszczyt". Czarnek o propozycji zostania ministrem sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 20:52
- Stanowisko ministra sprawiedliwości jest zgodne z moimi kompetencjami, propozycja objęcia tego stanowiska byłaby dla mnie zaszczytem - podkreślił poseł PiS Przemysław Czarnek, komentując doniesienia, że mógłby zastąpić Zbigniewa Ziobro na stanowisku ministra sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schreiber: jeżeli mamy w każdej sprawie czynić ustępstwa, to rząd mniejszościowy jest lepszym pomysłem

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 23:05
- Separacja może prowadzić do rozwodu, ale przy pewnej dozie refleksji może prowadzić do powrotu, do jakiejś drugiej szansy - powiedział przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber (PiS). Jak dodał, do kryzysu w koalicji Zjednoczonej Prawicy doprowadził szereg spraw.
rozwiń zwiń