X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Schreiber: jeżeli mamy w każdej sprawie czynić ustępstwa, to rząd mniejszościowy jest lepszym pomysłem

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 23:05
- Separacja może prowadzić do rozwodu, ale przy pewnej dozie refleksji może prowadzić do powrotu, do jakiejś drugiej szansy - powiedział przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber (PiS). Jak dodał, do kryzysu w koalicji Zjednoczonej Prawicy doprowadził szereg spraw.
Schreiber podkreślił, że do separacji nie doprowadziła wyłączenie różnica zdań podczas piątkowego głosowania w Sejmie
Schreiber podkreślił, że do "separacji" nie doprowadziła wyłączenie różnica zdań podczas piątkowego głosowania w SejmieFoto: East News/Jacek Domiński
1200_Czarnek_EN.jpg
"To byłby dla mnie zaszczyt". Czarnek o propozycji zostania ministrem sprawiedliwości

- Jeżeli mamy w każdej sprawie negocjować i czynić daleko idące ustępstwa, to rząd mniejszościowy jest lepszym pomysłem - dodał Schreiber, odnosząc się w TVP Info do kryzysu w koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Czytaj także:

Dodał, że do wspomnianej "separacji" nie doprowadziła wyłącznie różnica zdań podczas piątkowego głosowania w Sejmie nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt, ale - jak powiedział - "szereg spraw".

Posłuchaj
00:15 10639840_2.mp3 Łukasz Schreiber o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy (IAR)

- Albo możemy na sobie polegać, albo możemy wierzyć, że tutaj obowiązuje między nami pewna lojalność, partnerstwo, albo stawiamy sprawę w taki sposób, że do każdej ustawy teraz ktoś przyprowadza jakieś swoje bardzo pryncypialne stanowisko, jeżeli w 100 proc. ono nie będzie zrealizowane, to oni będą głosować inaczej - mówił polityk.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
"Już sprawa Gowina pokazała, że trzeba zmienić podejście do wzajemnych relacji". Macierewicz o koalicji rządzącej

Stwierdził, że zgodne głosowanie posłów Porozumienia i Solidarnej Polski przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt (z wyjątkiem wicepremier, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz) świadczy o "wywieraniu presji". - Do Sejmu weszliśmy z jednej listy - z listy Prawa i Sprawiedliwości - zaznaczył.

- Jeżeli mamy w każdej sprawie negocjować i czynić daleko idące ustępstwa (...) to rząd mniejszościowy jest lepszym pomysłem - powiedział Schreiber.

Przyszłość Zjednoczonej Prawicy

W poniedziałek zbierze się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, które ma dyskutować o przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Chodzi o sprawę piątkowego głosowania nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt - 38 posłów klubu PiS opowiedziało się przeciw niej, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

Najważniejsi politycy PiS podkreślali, że takie zachowanie koalicjantów oznacza, że to koniec koalicji. Wiceszef PiS Joachim Brudziński mówił w RMF FM, że w tej chwili wskutek decyzji podjętych przez "naszych, dziś można powiedzieć byłych koalicjantów, tej koalicji nie ma". - Są zawieszone rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu. Są zawieszone rozmowy dotyczące naszego wspólnego programu - dodał.

Przyznał, że "nie ma sensu trwać w koalicji, w której mniejsi koalicjanci głosują w ważnych głosowaniach w Sejmie przeciw ustawom wniesionym przez większego partnera". Pytany o przyszłość koalicji, Brudziński podkreślił, że "dzisiaj wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo poważna". - Przed nami decyzje, które jednak tę koalicję w sposób oczywisty i definitywny mogą zakończyć - mówił.

Dymisje w rządzie?

Wiceminister funduszy Waldemar Buda (PiS) pytany z kolei w TVP Info, czy w najbliższym czasie można spodziewać się dymisji ministrów związanych z Solidarną Polską i Porozumieniem, w tym szefa MS Zbigniewa Ziobry, powiedział, że jeżeli będzie decyzja kierownictwa partii, że nie będą kontynuowane rozmowy koalicyjne, to oczywistą konsekwencją są dymisje w rządzie i rekonstrukcja bez udziału koalicjantów.

- To jest naprawdę scenariusz bardzo prawdopodobny. Ja bym tutaj 50 do 50 stawiał na rozstrzygnięcie w tej sprawie, bo naprawdę za wiele rzeczy się wydarzyło i ten apetyt koalicjantów był zbyt duży, żeby można było go akceptować - podkreślił.

pb

Czytaj także

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Radny PiS: mam nadzieję, że nasi koalicjanci opamiętają się

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 14:56
- Koalicji de facto nie ma, a rozmowy koalicyjne się nie toczą. Nie może być tak, że nasi mniejsi partnerzy co chwilę zmieniali agendę tematów, atakując PiS. Mam nadzieję, że jednak przyjdzie opamiętanie i refleksja - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Prószyński, radny sejmiku województwa mazowieckiego (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: Ziobro i Gowin błędnie myślą, że nasze zapowiedzi to strategia negocjacyjna

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 13:05
- Nasi dotychczasowi koalicjanci nie do końca doceniają to, co się zdarzyło. Solidarna Polska i Porozumienie traktują nasze zapowiedzi jako strategię negocjacyjną. Tak nie jest - mówiła o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy Joanna Lichocka, posłanka PiS. Do obecnej sytuacji politycznej odniósł się też Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Czarnek nowym ministrem sprawiedliwości? "Wkrótce ostateczna decyzja"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 18:15
Poseł PiS Przemysław Czarnek może w poniedziałek zastąpić Zbigniewa Ziobro na stanowisku ministra sprawiedliwości. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia kierownictwa PiS - wynika z informacji PAP.
rozwiń zwiń