X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jedna z najważniejszych umów". Georgette Mosbacher o współpracy wojskowej Polski i USA

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 16:10
- Jedna z najważniejszych umów dotyczących bezpieczeństwa podpisanych przez nasze kraje stanie się rzeczywistością - tak ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher odniosła się do uchwalenia przez Sejm ustawy dotyczącej polsko-amerykańskiej umowy o wzmocnieniu współpracy wojskowej.
Georgette Mosbacher
Georgette MosbacherFoto: PAP/Marcin Bielecki

Sejm uchwalił ustawę upoważniającą prezydenta do ratyfikacji polsko-amerykańskiej umowy o wzmocnionej współpracy obronnej (Enhanced Defence Cooperation Agreement, EDCA), która przewiduje zwiększenie liczby żołnierzy USA stacjonujących w Polsce.

W sobotę w obecności prezydenta Andrzeja Dudy umowę podpisali sekretarz stanu USA Michaela Pompeo oraz szef MON Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak PAP-1200.jpg
Szef MON: wojsko musi być liczniejsze, zwłaszcza na wschodzie kraju

Mosbacher: jestem dumna z naszych osiągnięć

Mosbacher w piątkowym wpisie na Twitterze zwróciła się do szefa MON oświadczając, że jest dumna z tego, co razem udało się im osiągnąć.

"EDCA, jedna z najważniejszych umów dotyczących bezpieczeństwa, które zostały podpisane przez nasze kraje, stanie się rzeczywistością. Nadaje ona kształt polsko-amerykańskiej współpracy w tym zakresie na kolejne dekady" - napisała ambasador USA.

Szczegóły umowy

Umowa o wzmocnionej współpracy obronnej została politycznie uzgodniona pod koniec lipca. Porozumienie ma ułatwić rozlokowanie w Polsce kolejnych wojsk USA, których liczebność – zgodnie z ubiegłorocznymi deklaracjami prezydentów obu państw – ma wzrosnąć o około 1000, do ok. 5,5 tys.

Deklaracja z września ub.r. wskazała także miejsca stacjonowania amerykańskich sił lądowych i powietrznych w Polsce. Pod koniec lipca Pentagon ogłaszając plany redukcji i zmiany rozlokowania sił USA w Europie zapowiedział umieszczenie w Polsce wysuniętego stanowiska dowodzenia V Korpusu USA, które ma liczyć ok. 200 żołnierzy.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bezpośrednie korzyści dla polskiej gospodarki". Mosbacher o umowie wojskowej między Polską a USA

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 20:56
"Podpisanie umowy EDCA pogłębi amerykańsko-polską współpracę wojskową, wesprze rozbudowę infrastruktury, przyniesie bezpośrednie korzyści polskiej gospodarce oraz umożliwi zwiększoną i trwałą obecność wojskową USA w Polsce" - napisała na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher.
rozwiń zwiń