X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Milion sadzonek czeka na chętnych. Para prezydencka zainaugurowała II edycję akcji "sadziMY"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 15:11
Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Kornhauser-Dudą zainaugurował II edycję ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew "sadziMY". W ramach akcji przygotowano milion sadzonek do odebrania w siedzibach nadleśnictw i regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.
Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podczas akcji sadzenia lasu
Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podczas akcji sadzenia lasuFoto: PAP/Adam Warżawa

Para prezydencka wzięła udział w sadzeniu drzew na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz (woj. pomorskie), najbardziej zniszczonym przez huragan w sierpniu 2017 r. W ramach tegorocznej edycji akcji "sadziMY" dla chętnych przygotowano milion sadzonek do odebrania w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce.

sad plantacja jabłka shutterstock 1200.jpg
Polska jabłkami stoi? "Właśnie trwa sezon zbiorów"Prezydent zachęcał wszystkich do udziału w akcji. - To po pierwsze rozwijanie lasów w Polsce, po drugie to czyste powietrze, bo przecież drzewa nie tylko produkują dla nas tlen, ale przede wszystkim pochłaniają dwutlenek węgla i likwidują zanieczyszczenia. To jest ich wielka rola dla nas, dla naszego zdrowia, samopoczucia - wskazywał prezydent. Podkreślał, że tam, gdzie są drzewa, tam można również odpocząć, co jest niezwykle cenne.

- Zachęcam wszystkich do tego, bo to jest także przyłożenie własnej ręki do ochrony klimatu nie tylko w Polsce, ale na całym świecie - podkreślił Andrzej Duda.


Jeszcze przed przybyciem pary prezydenckiej, odbyła się konferencja prasowa ministra środowiska Michała Wosia, wiceminister środowiska Małgorzaty Golińskiej, doradcy prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej Pawła Sałka dyrektora generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego, zastępcy Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych - Szefa Logistyki gen. Bogdana Dziewulskiego.


Posłuchaj
00:28 Prezydent.mp3 Prezydent Andrzej Duda zainaugurował II edycję akcji "SadziMY" (IAR)

 

- Nie tylko polscy leśnicy, ale każdy z nas może włączyć się w to, aby Polska była coraz bardziej zielona, zalesiona - powiedział minister środowiska. Dodał, że "wbrew manipulacjom polskie lasy mają się dobrze". - Stan lasów jest coraz lepszy, jest ich coraz więcej, zarówno pod względem powierzchni, jak i zasobności - stwierdził. Podziękował wszystkim osobom, zaangażowanym w troskę o dziedzictwo, jakim są polskie lasy.


Paweł Sałek zwrócił uwagę, że lasy pełnią funkcje gospodarcze, przyrodnicze, turystyczne i społeczne. Zaznaczył, że "formuła organizacyjno-prawna Lasów Państwowych jest szczególnie bliska prezydentowi Dudzie". - Model gospodarki leśnej prowadzony w polskich lasach jest najlepszy w Europie, a być może na świecie. To oznacza, że ta zrównoważona gospodarka leśna, która daje możliwość pozyskiwania różnego rodzaju dóbr i to, że lasy są powszechnie otwarte i dostępne dla obywateli pokazuje, że ta instytucja sama się finansuje, pomaga w ochronie przyrody i wypełnia wiele funkcji edukacyjnych - powiedział doradca prezydenta.

"Społeczeństwo czuje się odpowiedzialne za polską przyrodę"

Małgorzata Golińska zwróciła uwagę, że akcja "sadziMY" spełnia funkcję nie tylko edukacyjną, ale również integracyjną. - Dzisiaj, dzięki inicjatywie pana prezydenta, spotkają się tutaj leśnicy, a także Wojsko Polskie, służby mundurowe, uczniowie, studenci, wolontariusze. To pokazuje, że całe polskie społeczeństwo czuje się odpowiedzialne za polską przyrodę, środowisko i lasy - zaznaczyła.

Wskazała, że ustawa o lasach nakłada na leśników obowiązek odnowienia lasu w ciągu 5 lat. Ponadto leśnicy są zobligowani do zachowania ciągłości trwania lasu i jego różnorodności biologicznej. - Działania podejmowane przez leśników to nie tylko odnawianie powierzchni lasów po nawałnicach, to również przebudowa drzewostanów w taki sposób, by stawały się one bardziej stabilne i odporne na sytuacje, z którymi przyjdzie im się mierzyć, np. susze, szkodliwe opady - powiedziała Golińska.

Czytaj także:

Akcja "sadziMY" jest inicjatywą prezydenta Dudy. Inauguracja pierwszej edycji przedsięwzięcia miała miejsce w kwietniu 2019 r. Wówczas para prezydencka wspólnie z 1000 uczestników wzięła udział w sadzeniu drzew w leśnictwie Jakubowo w Nadleśnictwie Rytel, także zniszczonych przez huragan w sierpniu 2017 r. Dzisiaj rośnie tam m.in. około 300 tys. posadzonych wtedy dębów. Podczas I edycji akcji Polakom przekazano blisko 120 tys. sadzonek drzew.

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odpoczynek w lesie? Spróbuj przenocować "na dziko"!

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 12:51
Lasy Państwowe wyznaczyły kolejne obszary, na których fani bushcraftu i surwiwalu mogą przenocować "na dziko". Mapa tych miejsc powiększyła się m.in. o tereny Nadleśnictwa Piwniczna. Jakich zasad należy przestrzegać, aby rozpocząć swoją przygodę z biwakowaniem w lesie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biebrzański Park Narodowy powraca do życia. "Spędźmy tam weekend, albo i dłużej"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 16:00
- Warto przez chwilę tu pomieszkać, poznać tę przyrodę, zanurkować do rzeki w ubraniu, albo przemoknąć do suchej nitki czy po prostu wpaść w błoto - mówi Czwórce Tadeusz Daniłko, przewodnik po Biebrzańskim Parku Narodowym. - Zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowego miejsca, które właśnie odradza się po kwietniowych pożarach. 
rozwiń zwiń