X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afera GetBack. Jest wniosek prokuratury o areszt dla Leszka Czarneckiego

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 14:32
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wyznaczył termin posiedzenia aresztowego dla Leszka Czarneckiego. Wniosek skierowała Prokuratura Regionalna w Warszawie, która prowadzi śledztwo ws. afery GetBack.
Leszek Czarnecki
Leszek CzarneckiFoto: Tomasz Kawka/East News

Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała wniosek o aresztowanie Leszka Czarneckiego już 11 sierpnia 2020 roku, ale sprawa trzymana była w ścisłej tajemnicy. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wyznaczył termin posiedzenia na 16 października 2020 roku na godz. 10.30. Prokuratura nie informuje o treści zarzutów, jakie mają zostać ogłoszone biznesmenowi.


laptop rachunki finanse 1200.jpg
"Wprowadzała klientów w błąd". UOKiK ukarał spółkę powiązaną z GetBackiem


- Jeżeli okaże się, że przedstawione zarzuty są związane z wyłudzeniem pieniędzy poprzez dystrybucję obligacji w placówkach Idea Banku, to nam zależy na tym, żeby prokuratura dokonała zabezpieczeń majątkowych na jak największą kwotę na majątku podejrzanego dla pokrzywdzonych konsumentów - poinformował Artiom Bujan ze Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.

Według ustaleń dziennikarzy portalu rmf24.pl były właściciel GetBacku przebywa za granicą, dlatego nie jest możliwe zatrzymanie go. Decyzja o tymczasowym aresztowaniu Czarneckiego jest potrzebna prokuraturze, by można było za nim wystawić list gończy.

20 sierpnia Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A. protestowali przed siedzibą Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Według ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej", prokuratura pierwszy akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GetBack ma skierować do sądu jeszcze w tym roku. - Chcemy wyrazić stanowczy sprzeciw przeciwko przedwczesnemu zakończeniu tego postępowania przygotowawczego. Nie wszystkie osoby, które w naszej ocenie powinny usłyszeć zarzuty, zostały przesłuchane - stwierdził Artiom Bujan.

"Chcemy, żeby był przesłuchany"

Prezes Stowarzyszenia przekazał, że do prokuratury miało wpłynąć około stu wniosków o przesłuchanie właściciela Idea Banku Leszka Czarneckiego. - Bardzo chcemy rozpytać pana Leszka Czarneckiego, właściciela Idea Banku, jak to się wszystko stało? Chcemy, żeby był przesłuchany zwyczajnie, jako świadek. W tym nic nie ma nadzwyczajnego. Bardzo nam na tym zależy. Pokrzywdzony ma prawo żądać od prokuratury określonych czynności w śledztwie - podkreślił Bujan.

Po zakończeniu manifestacji Prokurator Regionalny i prokuratorzy prowadzący śledztwo ws. GetBacku spotkali się z pięcioma osobami reprezentującymi pokrzywdzonych. - Była propozycja z prokuratury, żeby się spotkać w pierwszym tygodniu września, porozmawiać. (...) Proszę wyznaczyć spotkanie z naszym Stowarzyszeniem dopiero po tym, kiedy pokażecie konkretne wyniki waszej pracy. Chodzi o zatrzymania kolejnych osób, kolejne zarzuty, kolejne zabezpieczenia majątkowe oraz wyznaczenie terminu przesłuchania Leszka Czarneckiego, czyli właściciela Idea Bank - powiedział prezes Stowarzyszenia.

Po spotkaniu ze Stowarzyszeniem w prokuraturze odbyło się kolejne, w którym wzięli udział już tylko śledczy. Wnioski z tego spotkania miały zostać przekazane w kolejnych dniach.

Czytaj także:

Śledztwo dotyczące tzw. afery GetBack zostało wszczęte 24 kwietnia 2018 r. po zawiadomieniach przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Postępowanie dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji. Straty szacuje się nawet na 2,6 mld zł.

itom

Czytaj także

CBA zatrzymało trzy kolejne osoby w związku z nieprawidłowościami w spółce GetBack

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 10:32
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack. Do tej pory zarzuty usłyszało 56 osób. Nowi zatrzymani, to kolejny wątek śledztwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierz Kleina: sprawa GetBack wymaga komisji śledczej

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 18:14
- To afera kilkakrotnie większa niż afera Amber Gold, w ostatnich latach widać zaniedbania ze strony KNF i innych urzędów - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Kleina, senator PO. - Nazwisko Teresy Piotrowskiej nie jest istotna dla wyjaśnienia sprawy GetBack - przekonywał.
rozwiń zwiń