X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Król dopalaczy" stanie przed sądem. Jego działalność zagroziła życiu 16 tysięcy osób

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:15
Jest akt oskarżenia przeciwko potentatowi na rynku dopalaczy - Janowi S. Prokurator zarzucił oskarżonemu 17 przestępstw, w tym kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą wytwarzającą i sprzedającą szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia substancje o działaniu psychoaktywnym.
Król dopalaczy został zatrzymany w Milanówku
"Król dopalaczy" został zatrzymany w MilanówkuFoto: KSP

Jan S. odpowie również za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ponad 16 tysięcy osób, wprowadzenia do obrotu ponad 350 kilogramów dopalaczy i pranie brudnych pieniędzy. Akt oskarżenia obejmuje również trzy inne osoby, w tym partnerkę Jana S. i jego ojca.

Milionowe zyski

Grupa kierowana przez Jana S. od marca 2014 roku do stycznia 2020 roku wprowadzała do obrotu substancje szkodliwe dla zdrowia konsumentów. Przestępcy importowali je z Chin oraz Holandii, a następnie sprzedawali w sklepach internetowych.

ziobro 1200 pap.jpg
Wprowadzili na rynek ponad pół tony dopalaczy. Zbigniew Ziobro: jest akt oskarżenia

Śledczy ustalili, że tylko przez 14 miesięcy proceder wygenerował przychód w wysokości blisko 17 milionów złotych. Sprzedający nie informowali nabywców o zagrożeniach związanych z zażyciem środków. Wskutek powyższego działania narażono na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia ponad 16 tysięcy osób.

Roczne poszukiwania

W trakcie śledztwa zarzuty przedstawiono 90 osobom. Pod koniec grudnia 2019 roku prokuratura skierowała do sądów trzy akty oskarżenia w tej sprawie oraz wniosek o wydanie wyroku skazującego wobec 71 członków grupy Jana S. Nie objęły one jednak Jana S., ponieważ mężczyzna uciekł z Polski.

Mężczyzna został zatrzymany 3 stycznia 2020 roku, po ponad rocznych poszukiwaniach, w podwarszawskim Milanówku. Od tego czasu pozostaje w tymczasowym areszcie. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ziobro o sprawie "króla dopalaczy": najważniejsze było bezpieczeństwo funkcjonariuszy

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 21:55
- Dla mnie najważniejsze było bezpieczeństwo funkcjonariuszy i prokuratora zajmujących się śledztwem ws. "króla dopalaczy", Jana S. Zamach na ich życie uderzałby w istotę państwa i moim zadaniem jest takich ludzi chronić - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łapówki, grupa przestępcza i podżeganie do zabójstwa ministra. "Król dopalaczy" pozostanie w areszcie

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 07:25
Niemal do końca grudnia warszawski sąd okręgowy przedłużył stosowanie tymczasowego aresztu wobec Jana S. oskarżonego o m.in. podżeganie do zabójstwa Zbigniewa Ziobry, prokuratora i policjantów, którzy rozbili grupę handlującą dopalaczami.
rozwiń zwiń