X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MSZ: obecnie granica polsko-białoruska działa normalnie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 22:50
- Zgodnie z informacją uzyskaną ze Straży Granicznej w chwili obecnej granica polsko-białoruska działa normalnie, bez zmian - poinformowało biuro rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: M-SUR/shutterstock

W czwartek wieczorem prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka stwierdził, że Białoruś "jest zmuszona" zamknąć granice z Polską i z Litwą. - Jesteśmy zmuszeni zabrać wojska z ulicy, pół armii postawić pod broń i zamknąć granicę państwową na zachodzie. Przede wszystkim z Litwą i Polską - mówił Łukaszenka.

łukaszenka 1200 pap.jpg
Łukaszenka: zamykamy granice z Litwą i Polską, wzmacniamy z Ukrainą

MSZ poinformowało, że obecnie granica polsko-białoruska nie jest zamknięta.

- Zgodnie z informacją uzyskaną ze Straży Granicznej w chwili obecnej granica polsko-białoruska działa normalnie, bez zmian - poinformował resort spraw zagranicznych.

Od 9 sierpnia na Białorusi trwają protesty przeciwko sfałszowaniu wyborów, które według oficjalnych wyników wygrał Alaksandr Łukaszenka z wynikiem 80,1 proc. Liderka opozycji Swiatłana Cichanouska miała, według Centralnej Komisji Wyborczej, zdobyć zaledwie 10,1 proc. głosów. Obywatele sprzeciwiający się reżimowi Łukaszenki są represjonowani.

Czytaj również:


W środę Łukaszenka stwierdził, że w ostatnich latach za działaniami przeciwko Białorusi stały USA oraz ich "satelici" w Europie, a ich celem była "kolorowa rewolucja". Do krajów tych zaliczył Polskę, Czechy, Litwę i Ukrainę - w planie destabilizacji Białorusi Polska miała odgrywać rolę "inkubatora mediów", a następnie – platformy dla alternatywnych władz na wygnaniu.

kb

Czytaj także

Wiceszef MSZ: to Polska nadaje ton unijnej polityce wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 15:25
Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk stwierdził, że dzięki polskim władzom sytuacją na Białorusi zajęły się najważniejsze gremia w Unii Europejskiej. Podczas posiedzenia senackiej komisji spraw zagranicznych i Unii Europejskiej mówił, że Polska nadaje ton polityce unijnej wobec Białorusi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Zbigniew Rau: obserwujemy przebudzenie społeczeństwa białoruskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 17:20
- Białorusini oczekują, żeby władza podzielała społeczne wartości, że władzę można sprawować wyłącznie za społecznym przyzwoleniem. A to przyzwolenie ma być wyrażane w demokratycznych i przejrzystych wyborach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: jedność UE i całego Zachodu wymaga, żeby Niemcy zrezygnowali z dokończenia Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 18:00
- Ten argument amerykański trudno odrzucić, bo jest niezwykle racjonalny: jeśli mamy płacić Rosji za te dostawy w ramach Nord Stream 2, a te środki będą przeznaczane na działalność antyzachodnią, no to przecież to zupełnie nie ma racjonalnego uzasadnienia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef MSZ prof. Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń