X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Boniek rezygnuje z "cenzury prewencyjnej". Sakiewicz: walka z wolną prasą nie opłaca się

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 18:59
- Ktoś mądrze doradził Zbigniewowi Bońkowi, że walka z wolną prasą, nawet jeżeli się dysponuje ogromnymi pieniędzmi i współpracuje z ogromną firmą, prowadzoną przez byłego SB-ka, nie opłaca się - powiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz, odnosząc się do dzisiejszego oświadczenia Zbigniewa Bońka. 
Zbigniew Boniek podczas meczu Polska-Litwa
Zbigniew Boniek podczas meczu Polska-Litwa Foto: fotobroda/shutterstock

Prezes PZPN poinformował dziś, że rezygnuje z zabezpieczenia powództwa związanego z publikacją przez red. Piotra Nisztora artykułu nt. Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Boniek 1200 EN.jpg
"To ja otworzyłem drogę Bońkowi do Włoch". "Gazeta Polska" o udziale służb SB w głośnym transferze

Dziennikarz "Gazety Polskiej" otrzymał roczny zakaz publikacji na temat prezesa Związku Zbigniewa Bońka. Postanowienie wydał przewodniczący I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Rafał Wagner 27 sierpnia br.

"Występując na drogę prawną przeciwko redaktorowi Piotrowi Nisztorowi, redakcjom "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", bronię swego dobrego imienia oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, największej polskiej federacji sportowej, której mam zaszczyt przewodzić od ośmiu lat" - cytuje oświadczenie Bońka portal Niezalezna.pl. 

Czytaj także:

- Nie boję się procesu. Mamy wiele dokumentów potwierdzających to, co napisaliśmy. Nic nas nie powstrzyma przed tym, żeby dalej pisać prawdę na temat tego, co dzieje się w Polskim Związku Piłki Nożnej, jak wydawane są tam pieniądze. Zbigniew Boniek zawsze może się do tego ustosunkować na naszych łamach, zamiast zakazywać. Dobrze, że zrozumiał, jak funkcjonuje wolność słowa w Polsce - dodał w rozmowie z portalem Sakiewicz. 

- Zbigniew Boniek, po doświadczeniach z "Gazetą Polską", już jest za otwartością życia publicznego - podsumował redaktor naczelny "GP" i "GPC".

kb, niezalezna.pl

Czytaj także

Sąd zakazał "GP" publikacji o Zbigniewie Bońku. Sebastian Kaleta: to cenzura prewencyjna

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 16:47
Zabezpieczenie udzielone przez SO w Warszawie jest oczywistym przykładem cenzury prewencyjnej. Środowisko dziennikarskie powinno protestować przeciwko tak jaskrawemu naruszaniu zasady wolności słowa - powiedział wiceminister sprawiedliwości i poseł PiS Sebastian Kaleta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Boniek i Placzyński próbują zatkać usta dziennikarzom". Sakiewicz o decyzji sądu ws. publikacji o prezesie PZPN

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 10:45
- Tak daleko nawet cenzura w czasach PRL się nie posuwała. (…) Sędzia Wagner dokonał zamachu na polską konstytucję, wysadził w powietrze art. 54, który zakazuje cenzury prewencyjnej. W przypadku tego sędziego mamy do czynienia z wielokrotnym złamaniem prawa - powiedział Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rodem z układów autorytarno-totalitarnych". Lisicki o wyroku sądu wobec Nisztora

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 13:30
- Naruszono i pogwałcono zasadę przejrzystości życia publicznego - tak o wyroku sądu wobec Piotra Nisztora mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "DoRzeczy" Paweł Lisicki.
rozwiń zwiń