X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Resort sportu wspiera szkolne kluby. Miliony złotych na zajęcia dla dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 14:55
Jak powiedziała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, zajęcia w Szkolnych Klubach Sportowych (SKS) mają kluczowe znaczenie dla rozwoju kondycji dzieci i młodzieży oraz dla postępów sportu wyczynowego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: matimix/shutterstock

Pomimo obostrzeń związanych z pandemią, zajęcia wróciły do szkół po 11 maja. Minister podkreśla, że w tym roku resort przeznaczył ponad 282 mln zł na sport powszechny. Na program SKS, z którego korzysta 300 tys. dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ministerstwo przeznaczyło ponad 54.5 mln zł.

Sport dla każdego

- Działamy szeroko, cieszę się, że dzięki tym zajęciom sport może być dla każdego i każde dziecko może z niego skorzystać, trzeba tylko chcieć - powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

szkoła przemoc 1200 free
Uczniowie po wielu miesiącach wrócili do szkół i... pojawił się problem z dyscypliną

Piotr Maj z Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego, który jest operatorem krajowym programu SKS, powiedział, że w nowym roku szkolnym 95 proc. zajęć w ramach SKS-ów toczy się normalnie z uwzględnieniem rygorów sanitarnych. 

Zajęcia często stanowią jedyną możliwość uprawiania sportu dla młodzieży zwłaszcza z mniejszych i uboższych miejscowości. - W wielu rejonach nie ma innych zorganizowanych zajęć, jest utrudniony dostęp do klubów sportowych bądź niektórych rodziców na nie nie stać, a zajęcia SKS są bezpłatne - dodaje Piotr Mej. Jak mówi, "w tym trudnym roku pandemicznym blisko 300 tys. uczestników korzysta z programu, uczestniczy w nim 15 tys. nauczycieli w 9 tys. szkół".

Czytaj także:

Zajęcia w ramach SKS-ów są prowadzone w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach programu Szkolny Klub Sportowy realizowanych jest blisko 100 różnych form aktywności. Odbywają się raz w tygodniu w formie 60-minutowych zajęć.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ogromna większość szkół działa w trybie stacjonarnym. Najnowsze dane MEN

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 15:49
- W trybie mieszanym pracują 133 placówki oświatowe, a 54 w trybie zdalnym - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Reszta, czyli 48,3 tys. placówek, działa normalnie.
rozwiń zwiń