X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Orlen kieruje pismo przedprocesowe do Rafała Trzaskowskiego. Jest odpowiedź ratusza

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 16:30
PKN Orlen skierował do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin i przekazania 15 tys. zł na cele społeczne. Chodzi o niezamieszczenie sprostowania nieprawdziwych informacji na temat płockiego koncernu we wszystkich tytułach, w których się pojawiły. - Postaramy się, by prośba koncernu została spełniona - odpowiedziała portalowi tvp.info Karolina Gałecka, rzecznik ratusza.
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski Foto: Piotr Molecki/East News

Sprawa dotyczy m.in. wątku opublikowanej na początku września przez "Rzeczpospolitą" rozmowy z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, w której powiedział on m.in., że "miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu, nikt też nie wpadł na to, żeby premiera ani nawet ministra obarczać odpowiedzialnością".

trzaskowski 1200 pap (4).jpg
Liderzy opozycji specjalistami od wpadek? Politolog: pogrąża ich polityczne zarozumialstwo

"Ponieważ Prezydent @trzaskowski_nie sprostował nieprawdziwych informacji na temat @PKN_ORLEN we wszystkich tytułach, w których zostały one opublikowane, skierowaliśmy do niego pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin i przekazania 15 tysięcy złotych na cele społeczne" - oświadczył w środę na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Na początku września szef płockiego koncernu stwierdził, iż oczekuje przeprosin za powielanie nieprawdziwej informacji w sprawie rzekomego wycieku szkodliwych substancji z zakładu spółki w Płocku, a w przypadku ich braku zagroził krokami prawnymi.

"Z uwagi na to, że nieprawdziwe informacje dotyczące PKN ORLEN zostały wielokrotnie powielone, oczekujemy, że przeprosiny ukażą się we wszystkich tytułach, które je opublikowały. W przeciwnym wypadku podejmiemy stosowne kroki prawne" - napisał wówczas na Twitterze Obajtek.

Rzecznik ratusza odpowiada

W tym samym czasie rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, także na Twitterze, że w wywiadzie z prezydentem Trzaskowskim "doszło omyłkowo do wskazania PKN Orlen jako odpowiedzialnego za wyciek paliwa do Wisły, za co przepraszamy". "Chodziło oczywiście o awarię rurociągu pod dnem rzeki, należącego do @pern_sa" - dodała.

Wcześniej, w wywiadzie zamieszczonym na gazetaprawna.pl, odpowiadając na pytanie dziennikarza, w kontekście drugiej awarii oczyszczalni ścieków Czajka, "ile jeszcze takich tykających bomb jest w stolicy?", Trzaskowski powiedział: "Nastawiam się na to, że jest ich więcej. Obie awarie Czajki są faktycznie poważne, natomiast awarii sieci ciepłowniczych w takich miastach jak Warszawa jest mnóstwo i gdyby nie kampania wyborcza, to nikt by tego aż tak nie nagłośnił. Przecież awaria na Wilanowie, za którą odpowiedzialna jest prywatna firma, została naprawiona w jeden dzień".

Następnie prezydent Warszawy dodał: "W Płocku miała miejsce awaria Orlenu, do Wisły wlano tony substancji dziesięć razy bardziej szkodliwych niż ścieki, a nie widziałem, by ktoś domagał się odpowiedzialności ministra nadzorującego spółki Skarbu Państwa, nie wspominając już o premierze".

Odpowiedź Karoliny Gałeckiej

W rozmowie z portalem tvp.info Karolina Gałecka, rzecznik warszawskiego ratusza zapewniła, że dostosuje się do wezwania szefa koncernu. 

- Obiecuję, że ratusz dotrzyma starań, by prośba PKN Orlen została spełniona, a sprawa zamknięta bez udziału wymiaru sprawiedliwości - powiedziała. 

Oświadczenie PKN Orlen

Po publikacjach z wypowiedziami prezydenta Warszawy, które na początku września ukazały się w mediach, biuro prasowe PKN Orlen wydało specjalne oświadczenie. "Informujemy, że wypowiedzi Prezydenta Warszawy Pana Rafała Trzaskowskiego, dotyczące rzekomego wycieku szkodliwych substancji z PKN Orlen miesiąc temu są nieprawdziwe i wprowadzają opinię publiczną w błąd. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat w zakładzie produkcyjnym PKN Orlen w Płocku nie doszło do żadnej awarii, która skutkowałaby wprowadzaniem do Wisły nieoczyszczonych ścieków przez PKN Orlen"- przekazało w oświadczeniu biuro prasowe spółki.

W stanowisku tym podkreślono, że zakładowa oczyszczalnia PKN Orlen "pracowała i pracuje normalnie", odprowadzając ścieki zgodnie z obowiązującymi warunkami określonymi w "Pozwoleniu Zintegrowanym". "Prosimy o niepowielanie nieprawdziwych informacji, które godzą w wizerunek PKN Orlen" - napisano w oświadczeniu płockiego koncernu na początku września.

Do wypowiedzi prezydenta Warszawy odniósł się też wtedy prezes PKN Orlen. "Jesteśmy zaskoczeni kłamstwami Pana Prezydenta Trzaskowskiego, zwłaszcza w kontekście pomocy, jakiej PKN Orlen udzielił podczas pierwszej awarii Czajki, przekazując paliwo do pomp usuwających jej skutki" - napisał wówczas na Twitterze szef płockiego koncernu.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kłamstwo Trzaskowskiego ws. wycieku w Płocku. Prezes Orlenu oczekuje przeprosin

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 08:03
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oczekuje przeprosin na powielanie nieprawdziwej informacji ws. rzekomego wycieku szkodliwych substancji z zakładu spółki w Płocku. W przypadku ich braku, zagroził "stosownymi krokami prawnymi".
rozwiń zwiń