X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Białystok: sąd uniewinnił oskarżonych o próbę zablokowania Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 14:13
Sąd Okręgowy w Białymstoku prawomocnie uniewinnił sześć osób oskarżonych o próbę bezprawnego zablokowania Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowanego w Hajnówce przez środowiska narodowe. Sąd oddalił apelacje policji i utrzymał wyrok pierwszej instancji.
V Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych
V Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych Foto: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/EN

Chodzi o ubiegłoroczną edycję marszu, która odbyła się w lutym. Pochód od początku wzbudzał w Hajnówce emocje, bo upamiętniał m.in. postać kpt. Romualda Rajsa "Burego", którego oddziały podziemia niepodległościowego w 1946 r. spacyfikowały kilka, zamieszkiwanych przez prawosławną ludność pochodzenia białoruskiego, wsi w okolicach Bielska Podlaskiego. Zginęło wówczas 79 osób, w tym dzieci.

PAP Żołnierze wyklęci wystawa 1200.jpg
"Jestem dumny, że walczył o wolną Polskę". Syn żołnierza wyklętego o swoim ojcu


W Hajnówce znaczną część mieszkańców stanowią prawosławni pochodzenia białoruskiego. W dniu przemarszu, 23 lutego 2019 roku, na trasie stanęło kilkadziesiąt osób próbujących go zablokować. Nie dopuściła do tego jednak policja, która szczelnym kordonem oddzieliła protestujących od uczestników marszu, gdy ci przechodzili obok.

Czytaj także:

Ostatecznie do sądu trafiły wnioski policji o ukaranie w sumie kilkudziesięciu osób obwinionych o naruszenie przepisów Kodeksu wykroczeń. Środowe orzeczenie jest drugim prawomocnym wyrokiem wobec osób z tej grupy obwinionych. W sierpniu białostocki sąd okręgowy prawomocnie uniewinnił cztery inne osoby.

Pozostałe sprawy są albo po wyrokach pierwszej instancji i czekają na apelacje, albo są wciąż w rozpoznaniu sądu w Hajnówce.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jesteśmy tu po to, by oddać hołd". Hajnowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 15:29
W Hajnówce w woj. podlaskim zakończył się V Hajnowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowany tam w niedzielę przez środowiska narodowe, m.in. ONR. Wzięło w nim udział ok. 150 osób, policja nie dopuściła do zatrzymania marszu przez jego przeciwników.
rozwiń zwiń