X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sejm pracuje nad ustawą antycovidową. Projekt PiS krytykuje opozycja

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 13:41
W Sejmie rozpoczęło się drugie czytanie projektu nowelizacji tzw. ustawy covidowej. Jego celem ma być wprowadzenie rozwiązania wyłączającego przestępność naruszenia obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania COVID-19.
Budynek Sejmu RP
Budynek Sejmu RPFoto: Grand Warszawski/shutterstock

Projekt zawiera przepis mówiący, że "nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione".

Piotr Muller pap 1200.jpg
Rząd nie wycofuje się z nowelizacji ustawy "covidowej". Projektem zajmie się Sejm

Projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych w sierpniu zaproponowali posłowie PiS. O kontynuowaniu prac nad propozycją po pierwszym czytaniu zadecydowała większość sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

W sierpniu na posiedzeniu komisji finansów publicznych Anna Milczanowska (PiS) uzasadniając istotę zaproponowanych rozwiązań, zwracała uwagę na to, że COVID-19 wymaga podejmowania działań niestandardowych i szybkich. Przekonywała, że wiele osób mierzy się z problemem, czy ściśle przestrzegać procedur, czy podjąć niestandardowe działania. Regulacja, jak przekonywała, ma m.in. wspomóc służbę zdrowia w walce z epidemią.

Proponowany przepis, jak wskazała Milczanowska, znajdzie zastosowanie do czynów popełnionych także przed jego wejściem w życie. Termin wejścia w życie ustawy określono na dzień następujący po dniu ogłoszenia.

Krytyka w parlamencie

Przedstawiciele opozycji krytykują projekt, nazywając go m.in. "Bezkarność plus". Szef klubu KO Borys Budka zapowiedział starania na rzecz zablokowania tego projektu, który według niego "daje bezkarność Morawieckiemu, Sasinowi i innym ludziom, którzy łamią prawo w imię fałszywej zasady, że robią coś dla walki z COVID".

Do brzmienia proponowanego przepisu sceptycznie odnosi się także Solidarna Polska. Mówił o tym wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, zdaniem którego przepis ten raczej ulegnie zmianie.

Czytaj także:

Podczas pierwszego czytania na sejmowej komisji swoje wątpliwości co do projektu sygnalizowali sejmowi legislatorzy. - Biuro legislacyjne ma pewne wątpliwości co do sformułowania tego przepisu. Przepis został sformułowany w sposób bardzo ogólny i potencjalnie może działać w bardzo szerokim zakresie - przekazał przedstawiciel Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu. Jak podkreślał, "przepis powinien być skonstruowany z maksymalną precyzją i szczegółowością".

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister zdrowia: epidemia się ustabilizowała, ale to nie jest jej koniec

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 07:42
- Obecnie epidemia COVID-19 w naszym kraju ustabilizowała się. Regionalne obostrzenia przynoszą efekty. Robimy też bardziej celowane testy - powiedział w opublikowanym w poniedziałek w "Dzienniku Gazecie Prawnej" wywiadzie minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogromna większość szkół działa w trybie stacjonarnym. Najnowsze dane MEN

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 15:49
- W trybie mieszanym pracują 133 placówki oświatowe, a 54 w trybie zdalnym - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Reszta, czyli 48,3 tys. placówek, działa normalnie.
rozwiń zwiń