X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miliony złotych wyłudzone z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Cztery osoby w rękach CBA

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 10:55
Agenci CBA na zlecenie prokuratury zatrzymali kolejne cztery osoby w sprawie wyłudzania środków unijnych z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie. Według śledczych łącznie mogło dojść do nielegalnego uzyskania nawet 10 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Gdańsku, na zlecenie prokuratury Regionalnej w Lublinie zatrzymali kolejne cztery osoby, którym zarzuca się wyłudzanie środków unijnych z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie. To kolejny wątek w sprawie podejrzenia wyłudzenia 10 milionów złotych z funduszu unijnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na inwestycję zajmującą się produkcją luksusowych jachtów przez jedną z renomowanych gdańskich firm.

EN_sławomir_nowak1200.jpg
"Skala przestępczej działalności większa niż przypuszczano". Żaryn o nowych informacjach ws. Nowaka

Zatrzymani, to osoby powiązane ze spółkami, w których pełnili różne funkcje, a także osoby, które uczestniczyły w procederze jako tzw. słupy. Proceder trwał od co najmniej 2014 i polegał na pozornym nabyciu udziałów w spółce, a także składaniu przez osoby - tzw. słupy - dokumentów poświadczających nieprawdę, które miały istotne znaczenie dla uzyskania milionowych dotacji.


Ustalenia CBA i prokuratury wskazują, że w wyniku składania wniosków o dopłaty unijne, które zawierały nieprawdziwe dane, wprowadzono w błąd przedstawicieli Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości co do rzeczywistego przeznaczenia tych środków, doprowadzając tym samym do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości. Unijna dotacja, którą próbowano wyłudzić, miała opiewać na ponad 38 mln złotych, z tej sumy spółka otrzymała 10 milionów złotych.

Dotychczas w tej sprawie zatrzymano osiem osób. Ostatnie zatrzymania przez gdańskich funkcjonariuszy CBA miały miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Funkcjonariusze CBA przeszukują ponad 20 miejsc, w tym lokale mieszkalne oraz miejsca związane z działalnością podejrzanych. Śledztwo jest rozwojowe, niewykluczone kolejne zatrzymania osób, które działały w ramach struktury przestępczej na różnych szczeblach.

Czytaj także:

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA w PZPN. Zbigniew Boniek: nie mamy niczego do ukrycia

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 09:16
W czwartek agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali kilkunastu przeszukań w związku z tzw. aferą melioracyjną. Przeszukano m.in. główną siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. PZPN wydał krótki komunikat w sprawie. "Mając na uwadze szybkie wyjaśnienie sprawy, PZPN gwarantuje pełną współpracę z CBA." - napisano. Sprawę skomentował też Zbigniew Boniek, prezes PZPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszust zatrzymany przez CBA. Naraził Skarb Państwa na stratę 2 mln złotych

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 06:50
Mężczyzna zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wystawiał fikcyjne faktury, które pod lupę wzięła Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Dokumenty dotyczyły między innymi sprzedaży sprzętu elektronicznego oraz usług transportowych i serwisowych.
rozwiń zwiń