X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Projekt PiS ws. ochrony zwierząt w Sejmie. Posłowie KO i Lewicy deklarują poparcie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 09:35
- 100 posłów Koalicji Obywatelskiej na pewno zagłosuje za nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS - poinformowała poseł Katarzyna Piekarska. Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski również zadeklarował poparcie projektu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: paul prescott/shutterstock

- Lewica poprze projekt ustawy o ochronie zwierząt w zaproponowanym przez PiS kształcie - zapowiedział Gawkowski. Dodał, że "jeżeli będziemy nad nim pracowali, tak jak pracujemy, i nie będzie żadnych wrzutek, które okażą się nieskuteczne dla ochrony zwierząt, to go poprzemy".

EN Michał Moskal 1200 (1).jpg
"Jesteśmy w stanie wypracować ponadpartyjną zgodę". Michał Moskal o projekcie ustawy o ochronie zwierząt

Gawkowski zaznaczył, że klub Lewicy dyskutował na ten temat. - Rozmawialiśmy o tym, jak wygląda dzisiaj sytuacja na rynku - bo przecież to są miejsca pracy i o rekompensatach, które można by przekazać przedsiębiorcom za utracone wpływy, bo też z czegoś muszą żyć. Z drugiej strony dla nas, w programie kluczowe jest, żeby zwierzęta były chronione - wyjaśnił szef klubu Lewicy.

Dopytywany o projekty ustaw, które jego partia miała złożyć po wyborach, przypomniał, że Lewica przygotowała projekt regulacji o rzeczniku praw zwierząt, zakładający likwidację ferm futrzarskich i zakaz występów zwierząt w cyrkach.

Koalicja Obywatelska również za projektem

Posłanka KO Katarzyna Piekarska zapewniła, że zdecydowana większość klubu KO poprze proponowane przez PiS zmiany. - 100 osób na pewno zagłosuje za tym projektem, nad pozostałymi będę jeszcze pracować - zapowiedziała. Dodała, że "część kolegów pewnie będzie miała jakieś wątpliwości co do kwestii zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Przeciwstawiają się m.in. uderzeniu w branżę czy gospodarkę państwa".

Według Piekarskiej zakaz hodowli zwierząt futerkowych jest w pełni uzasadniony. - Wszelkie dane dotyczące tej branży są miażdżące. Wpływy do budżetu, przy ogromnych zyskach, są bardzo małe, około 11 milionów złotych za rok 2019 - zaznaczyła. Poinformowała też, że część posłów KO zastanawia się nad możliwością wydłużenia vacatio legis.


Piekarska zapewniła, że wspólnie z ministrem rolnictwa i pełnomocnikiem ministra ds. ochrony zwierząt pracują nad rozszerzeniem rozporządzenia dotyczącego warunków przetrzymywania zwierząt w schroniskach.

Poseł KO zapowiedziała również, że posłowie KO złożą poprawki do ustawy dot. ochrony zwierząt autorstwa polityków PiS. W poniedziałek o zmianach w ustawie o ochronie zwierząt Piekarska rozmawiała z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowa dotyczyła także projektu ustawy w sprawie ochrony zwierząt, którą Piekarska, wraz z grupą posłów KO, złożyła w grudniu zeszłego roku oraz złożonego na początku tygodnia projektu dotyczącego czipowania zwierząt.

Czytaj także:

W Sejmie ma się odbyć pierwsze czytanie dwóch projektów nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt - autorstwa PiS i złożonego przez KO. Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli na futra i wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych, częstsze kontrole schronisk i koniec z trzymaniem psów na krótkich łańcuchach.

Projekt KO zakłada z kolei, oprócz zakazu wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, także rozwiązania na rzecz godnej egzystencji zwierząt wycofanych ze służby (np. psów policyjnych lub ratowniczych).

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł PiS: ochrona zwierząt w Polsce będzie na poziomie XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 09:20
- Projekt jest na stole, ale dyskusja przed nami - zobaczymy, jaki będzie wynik prac w Sejmie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Ryszard Bartosik, odnosząc się do projektu ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Gościem audycji "Dwie strony" był również Jarosław Rzepa, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwiększamy humanitarność traktowania zwierząt". Wiceminister funduszy o projekcie PiS

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 09:20
- Zwiększamy kontrolę społeczną. Podnosimy jakość prawa - będzie ono bardziej precyzyjne w kwestii ochrony zwierząt - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
rozwiń zwiń