X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Naukowiec z Mazowsza stracił pracę. Bo popierał podział województwa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 04:50
Naukowiec z Radomia Łukasz Zaborowski został dyscyplinarnie zwolniony z instytucji podległej samorządowi województwa mazowieckiego za to, że "prezentował publicznie poglądy przemawiające za podziałem Województwa Mazowieckiego, sprzeczne z powszechnie znanym stanowiskiem władz Samorządu Województwa Mazowieckiego".
Panorama centrum Warszawy od strony Woli
Panorama centrum Warszawy od strony WoliFoto: marchello74/ Shutterstock
  • Łukasz Zaborowski był głównym specjalistą w Zespole Planowania Strategicznego Oddziału Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Radomiu.
  • Radomskie Towarzystwo Naukowe, którego członkiem jest Zaborowski, opublikowało list otwarty w jego obronie
  • Wyrażono tam sprzeciw wobec jednostronnego rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia

"Nasze wątpliwości budzi nie samo wypowiedzenie umowy, do czego pracodawca ma prawo, ale tryb oraz uzasadnienie tego aktu... W oświadczeniu o rozwiązaniu umowy jako główną przyczynę wskazuje się działalność pana Zaborowskiego poza miejscem pracy, w ramach której prezentował publicznie poglądy przemawiające za podziałem Województwa Mazowieckiego, sprzeczne z powszechnie znanym stanowiskiem władz Samorządu Województwa Mazowieckiego. Następnie wymienione są jego wypowiedzi, których udzielał jako Prezes Radomskiego Towarzystwa Naukowego lub jako ekspert w zakresie swoich kompetencji naukowych" - napisano w oświadczeniu.

List otwarty Zarządu Radomskiego Towarzystwa Naukowego w związku z rozwiązaniem umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym z...

Opublikowany przez Radomskie Towarzystwo Naukowe Wtorek, 15 września 2020

warszawa panorama warszawy free sghut 1200.jpg
"Ma pomóc biedniejszej części Mazowsza". Poseł PiS o podziale woj. mazowieckiego

"Rozgrywki polityczne rażącą niesprawiedliwością"

W liście opisano kompetencje Zaborowskiego, który ma być znanym specjalistą w zakresie zasadniczego podziału terytorialnego państwa, a swoje osądy opiera na dorobku naukowym.

"Sprowadzanie ich do bieżącej rozgrywki politycznej lub rzekomego konfliktu interesów z pracodawcą wydaje się być rażącą niesprawiedliwością" - dodano.

Jak stwierdziła w rozmowie z portalem echodnia.pl Elżbieta Kozubek, dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie, Zaborowski miał zostać zwolniony "zgodnie z procedurami i zgodnie z przepisami o pracownikach samorządowych oraz przepisami Kodeksu pracy. W tej sprawie rozstrzygający głos będzie miał sąd".

- Nie uważam za stosowne obnażać się w mediach w moich sprawach z pracodawcą. Mogę tylko powiedzieć, że wystąpiłem z pozwem do Sądu Pracy. Domagam się odszkodowania za bezzasadne zwolnienie mnie z pracy - skomentował sprawę w rozmowie z portalem sam Zaborowski.

TVP.info

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Awaria "Czajki". Do Wisły wpadło już ponad 3,4 mln metrów sześciennych ścieków

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 15:19
Od początku awarii kolektora doprowadzającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" do Wisły zrzucono 3 mln 404 tys. metrów sześciennych nieczystości - informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie. WIOŚ kontroluje także jakość wody w rzece do granic województwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stałoby się beneficjentem unijnych funduszy". Starosta siedlecki o konsekwencji podziału Mazowsza

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 10:50
- Pomysł podziału województwa mazowieckiego nie pojawił się teraz, a już w 2009 r. kiedy Mazowsze przekroczyło 97 proc. średniej unijnej, co wykluczyło nas z funduszy spójności - mówił w Polskim Radiu 24 starosta siedlecki, Karol Tchórzewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: do 10 października studenci mogą ubiegać się o stypendium im. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 15:12
- Od początku września studenci z warszawskich uczelni mogą składać wnioski o stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Jest to 16. edycja programu stypendialnego. Nabór wniosków potrwa do 10 października 2020 roku - poinformowało w poniedziałek Centrum Myśli Jana Pawła II.
rozwiń zwiń