X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Turystyka religijna". Szymon Hołownia krytykuje Andrzeja Dudę za planowaną wizytę we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 23:05
- Mamy prezydenta, który w przyszłym tygodniu będzie uskuteczniał turystykę religijną za nasze pieniądze. (...) Znowu będzie na kolanach i tak naprawdę w ramach pełnienia swoich obowiązków publicznych będzie realizował swoje praktyki religijne, bo nie wiem, co miałaby wnieść w tej chwili w funkcjonowanie państwa wizyta w Watykanie - mówił Szymon Hołownia w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych, komentując planowaną wizytę Andrzeja Dudy w Rzymie i Watykanie.
Szymon Hołownia
Szymon HołowniaFoto: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Kandydat na prezydenta w minionych wyborach prezydenckich Szymon Hołownia skomentował plan pierwszej wizyty zagranicznej prezydenta Andrzeja Dudy po rozpoczęciu drugiej kadencji urzędowania. Publicysta i były prezenter telewizyjny określił wyjazd do Włoch i Watykanu mianem "turystyki religijnej".

Hołownia krytykuje prezydenta za wyjazd do Włoch

- Mamy prezydenta, który, jak się dowiaduję, w przyszłym tygodniu będzie uskuteczniał turystykę religijną za nasze pieniądze, bo znowu pojedzie do Watykanu. To jest rzecz, która nie chce mi się zmieścić w głowie - mówił Szymon Hołownia w filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

- Znowu będzie na kolanach i tak naprawdę w ramach pełnienia swoich obowiązków publicznych realizował swoje praktyki religijne po raz kolejny, bo nie wiem co miałaby wnieść w tej chwili w funkcjonowanie państwa wizyta w Watykanie - dodał.

duda 1200 pap (8).jpg
"Jeśli chcesz znaczyć więcej, musisz się rozepchnąć". Andrzej Duda o polityce zagranicznej

Tymczasem wizyta prezydenta na Półwyspie Apenińskim ma swoje konkretne cele i wśród nich nie ma tego, co aspirujący polityk określa "turystyką religijną". Andrzej Duda już w czasie kampanii wyborczej zapowiedział, że swoją pierwszą wizytę po wygranych wyborach prezydenckich chciałby złożyć we Włoszech - w Rzymie i w Watykanie. Wizyta zaplanowana jest w terminie 23-25 września.

"Prezydent chce podkreślić solidarność z narodem włoskim"

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział w poniedziałek PAP, że wizyta w Watykanie, a także we Włoszech, była początkowo planowana na maj, jednak w związku z epidemią koronawirusa w Europie wówczas do niej nie doszło.

Czytaj również:

- Wybierając Rzym na cel pierwszego zagranicznego spotkania poza granicami kraju, prezydent chce podkreślić solidarność Polski i Polaków z narodem włoskim, tak mocno doświadczonym przez pandemię koronawirusa. Wszyscy w Polsce z wielkim przejęciem i smutkiem śledzili rozwój pandemii COVID-19 we Włoszech, mając nadzieję jak najszybszego zatrzymanie i pokonanie choroby - zaznaczył minister.

Jak dodał, obecna wizyta prezydenta we Włoszech "stwarza okazję, aby oddać cześć wszystkim tym, którzy stracili życie w następstwie rozwoju koronawirusa, a także pogratulować wytrwałości i niesłabnącego ducha narodowi włoskiemu".

pap_20190518_05V-1200ad.jpg
Pierwsza zagraniczna podróż w nowej kadencji. Znamy plan wizyty prezydenta w Rzymie

Plan wizyty Andrzeja Dudy

Z kolei Informacyjnej Agencji Radiowej Krzysztof Szczerski powiedział, że wizyta będzie miała trzy kluczowe elementy. - Po pierwsze pan prezydent złoży oficjalną wizytę dwustronną we Włoszech, spotka się z prezydentem (Sergio Mattarellą) i premierem (Giuseppe Conte) tego kraju. Po drugie, odda hołd na Monte Cassino w związku z rocznicą śmierci generała Andersa. Odsłoni także jego popiersie w ambasadzie w Rzymie - mówił szef gabinetu prezydenta. Trzecim ważnym elementem trzydniowej wizyty będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem w Watykanie, a także msza przy grobie św. Jana Pawła II.

O rozmowach z włoskimi politykami Krzysztof Szczerski poinformował, że ich tematyka "będzie dotyczyła m.in. sytuacji pandemicznej w obu krajach i Europie, mechanizmów współpracy w podobnych sytuacjach w przyszłości, a także dwustronnej współpracy politycznej i gospodarczej oraz polityki bezpieczeństwa w Europie".

W Rzymie prezydent spotka się też z szefem Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa, a także weźmie udział w uroczystości przystąpienia Polski do tej instytucji. Szef gabinetu prezydenta wyjaśnił, że uczestnictwo Polski w tej agendzie ONZ to gest solidarności i chęć niesienia pomocy wszystkim głodującym na całym świecie.

W trakcie wizyty prezydent Andrzej Duda ma również odwiedzić centralny włoski ośrodek do spraw badań nad koronawirusem.

TVP.Info, IAR/PAP, jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rada Gabinetowa ws. koronawirusa. Prezydent: przewidywania na przyszłość są dobre

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 17:47
Zwołana na wniosek prezydenta Rada Gabinetowa omówiła sytuację w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Wśród tematów, które prezydent Andrzej Duda poruszył z przedstawicielami rządu, była sytuacja w szkołach po rozpoczęciu nowego roku szkolnego i powrocie do nauczania stacjonarnego, przygotowanie służby zdrowia do jesiennego wzrostu zachorowań na koronawirusa oraz kwestie kondycji ekonomicznej państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mnie nikt nic nie obiecywał". Hanna Gill-Piątek o dołączeniu do ruchu Polska 2050

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 20:00
- Nikt nie wie, co będzie przez te najbliższe trzy lata. Zdaję sobie sprawę z ryzyka, które się z tym wiąże, ale zrobiłam ten odważny krok, bo uważałam, że to krok we właściwą stronę - stwierdziła na antenie Polskiego Radia 24 poseł Hanna Gill-Piątek.
rozwiń zwiń