X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Lewica mogła sama podjąć temat ochrony praw zwierząt". Makowski o programie "Piątka dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 16:15
- Lewica, zamiast zająć się ochroną zwierząt, zajmowała się kwestiami obrony osób niebinarnych. To już nie pierwszy raz, kiedy PiS przyjmuje agendę lewicową. Dziwię się gorzkim komentarzom ze strony posłów Lewicy - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski ("Do Rzeczy").
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: Shutterstock.com

Projekt złożony w Sejmie zakłada m.in. humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

SLAWOMIR-SOWINSKI-1200.jpg
"Naturalny spektakl w teatrze polityki". Prof. Sowiński o rekonstrukcji rządu

Marcin Makowski oceniał szanse na przegłosowanie nowych regulacji, także w kontekście krytycznego stanowiska niektórych posłów Lewicy do poparcia projektu przygotowanego przez PiS.

Publicysta zwracał także uwagę na toczące się negocjacje Zjednoczonej Prawicy nad nową umową koalicyjną, co jego zdaniem może mieć wpływ na przyjęcie ustawy. - Na pierwszy plan wysuwa się kontekst przeciągających się negocjacji rekonstrukcyjnych i chęć uzyskania bądź zachowania jak największego stanu posiadania przez koalicjantów. To może być czynnik decydujący w wynikach głosowania za lub przeciw nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt - stwierdził.

- Drugim czynnikiem może być niechęć do wyjścia poza swój elektorat. Solidarna Polska jest partią znacznie bardziej radykalną niż PiS, od dłuższego czasu na każdym kroku potwierdza to poseł Janusz Kowalski. W kręgu zainteresowania Solidarnej Polski jest także elektorat Konfederacji, która jednoznacznie wypowiada się przeciwko niszczeniu polskiego biznesu, w tym kontekście, biorąc także pod uwagę czas kryzysu gospodarczego - dodał gość audycji.

Posłuchaj
09:32 PR24_MPLS 2020_09_15-15-20-49.mp3 15.09.2020 Marcin Makowski (Polskie Radio 24 / Temat dnia)

Czytaj także:

Trwają rozmowy koalicyjne w Zjednoczonej Prawicy. Kolejna tura negocjacji rozpoczęła się dzisiaj o godz. 14 i ma dotyczyć nadchodzącej rekonstrukcji rządu i nowej umowy koalicyjnej, a także propozycji programowych na rozpoczynający się jesienny sezon polityczny.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marcin Makowski

Data emisji: 15.09.2020

Godzina emisji: 15.09

Polskie Radio 24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trwają rozmowy ws. rekonstrukcji rządu. Sobolewski: mogę potwierdzić, że ministerstw będzie mniej

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 08:04
- Jestem pełen optymizmu co do zakończenia rozmów dotyczących rekonstrukcji rządu, uważam, że odbędzie się to z pozytywnym skutkiem - powiedział Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. - Jeśli Zjednoczona Prawica byłaby podzielona, wszyscy by na tym stracili, jest to oczywiste dla stron uczestniczących w rozmowach o nowej umowie koalicyjnej - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wkrótce się zakończą i doprowadzą do pozytywnego finału". Kaleta o rozmowach koalicyjnych

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 08:00
- Przez pozytywny finał rozumiem kontynuację działań w ważnych obszarach naszego państwa - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
rozwiń zwiń