X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBA zabezpieczyło ponad 4 miliony złotych w gotówce. Pochodzą z przestępstw korupcyjnych Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:34
Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało nowe ustalenia w sprawie zatrzymania byłego ministra transportu w rządzie PO-PSL - Sławomira Nowaka. Jak przyznają śledczy, skala działań korupcyjnych polityka była dużo większa, niż pierwotnie zakładano.
Sławomir Nowak
Sławomir NowakFoto: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS

Centralne Biuro Antykorupcyjne odnalazło i zabezpieczyło gotówkę o wartości ponad 4 milionów złotych, pochodząca z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira Nowaka. 536 tysięcy euro, 470 tysięcy dolarów i 30 tysięcy złotych odnaleziono w dwóch skrytkach.

EN sławomir nowak  1200.jpg
Sławomir Nowak nie wyjdzie z aresztu. Obawa matactwa i groźba surowej kary

Ponadto zabezpieczono dwa mieszkania o łącznej wartości 2 milionów złotych, a także luksusowy samochód. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że skala działań Sławomira Nowaka, którą zajmuje się CBA, jest większa, niż do tej pory sądzono.


Posłuchaj
00:25 10629882_1.mp3 Stanisław Żaryn o nowych faktach ws. Sławomira Nowaka (IAR)

 

Stanisław Żaryn w rozmowie Informacyjną Agencją Radiową podkreślił, że postępowanie dot. Sławomira Nowaka jest rozwojowe i nie wykluczył kolejnych ustaleń majątkowych w sprawie.

"Przyjmował korzyści majątkowe za zlecenia budowy dróg"

W lipcu CBA poinformowało o zatrzymaniu byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska, Sławomira N., a także byłego dowódcę jednostki GROM, Dariusza Z. i gdańskiego przedsiębiorcę, Jacka P. Wszyscy trzej są podejrzani o korupcję i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

- Sławomir N. przyjmował korzyści majątkowe za zlecenia budowy dróg. Badane są przetargi na kwotę 270 mln euro – przekazał wówczas Maksim Griszczuk, zastępca szefa SAP Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej.

Decyzję o zatrzymaniu Sławomira Nowaka oraz Jacka P. na okres trzech miesięcy sąd podjął w lipcu. Obrońca byłego ministra złożył zażalenie na wybór takiego środka zapobiegawczego. Została ona jednak odrzucona. Tym samym Sławomir Nowak nadal przebywa w areszcie.

Zobacz więcej na temat: Sławomir Nowak POLSKA

Czytaj także

"Elegancki dandys wiedzie surowe życie aresztanta". Wiadomo, w jakich warunkach przebywa Sławomir Nowak

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 11:47
Sławomir Nowak, były minister transportu, decyzją sądu przebywa w areszcie na warszawskiej Białołęce. Dziennik "Fakt" opisał warunki, jakie panują w celi osadzonego polityka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymany w sprawie Sławomira Nowaka wcześniej wyłudził miliony z PZU

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 07:38
- Aleksander D., zatrzymany w śledztwie prowadzonym przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi, był wcześniej zamieszany w wyłudzenie z PZU ponad trzech milionów złotych - ustaliła PAP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poręczyłam za niego, bo znam go wiele lat". Małgorzata Kidawa-Błońska broni Sławomira Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 19:36
- Poręczyłam za Sławomira Nowaka, bo znam go wiele lat i w moim przekonaniu, to jemu będzie zależeć na tym, żeby jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę - powiedziała w czwartek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO).
rozwiń zwiń