X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wrażliwość na zwierzęta łączy wszystkich". Gosek o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 09:17
- Trzeba podjąć optymalną dla ochrony zwierząt decyzję - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Mariusz Gosek. Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł Lewicy Monika Pawłowska.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com

Trwa dyskusja wokół złożonego projektu ustawy dotyczącego ochrony zwierząt. Jednym z głównych wątków poruszanych w debacie społecznej jest kwestia zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Konieczna dyskusja

- Nie możemy z całego przemysłu futrzarskiego czynić ostoi wszelkiego zła - ten przemysł znajdzie gdzieś swoje ujście - podkreślał w audycji Mariusz Gosek. Dodał, że złożony projekt jeszcze wymaga dyskusji i "doszlifowania". Jako przykład przytoczył kwestie związane ze szkodami rolniczymi. - Nie możemy zapominać o rolnikach i zniszczeniach w rolnictwie - o dzikach i bobrach. Podkreśli, że "trzeba podjąć najbardziej optymalną dla ochrony zwierząt decyzję".


Posłuchaj
22:08 PR24_MPLS 2020_09_14-08-06-27.mp3 Posłowie o projekcie ustawy o ochronie zwierząt i przemyśle futrzarskim ("Dwie strony"/Polskie Radio 24)

 

Podobnego zdania była Monika Pawłowska. - Bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby, gdyby partia rządząca przedyskutowała projekt nie tylko w swoim gronie, ale z dwiema zainteresowanymi społecznie stronami - podkreśliła poseł Lewicy.

Zobacz także:

Przemysł futrzarski

shutterstock_383860666 (2).jpg
"Rynek futrzarski na świecie jest w zaniku". Publicysta o zakazie hodowli zwierząt futerkowych

Goście dyskutowali o przyszłości zakładów hodujących zwierzęta na futra. 

- To nie jest tak, że jak my go zlikwidujemy, to on zniknie - będzie w krajach skandynawskich i na wschodzie - ocenił Gosek. Stwierdził też, że nie we wszystkich fabrykach są nieprawidłowości.

Poseł Lewicy podkreśliła, że w ustawie powinny być konsekwentnie opisane odpowiednie kary. - Jestem za karami, restrykcjami dla hodowców, którzy znęcają się nad zwierzętami - podkreśliła Pawłowska.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Mariusz Gosek (Solidarna Polska), Monika Pawłowska (Lewica)

Data emisji: 14.09.2020

Godzina emisji: 08.06

Polskie Radio 24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jesteśmy w stanie wypracować ponadpartyjną zgodę". Michał Moskal o projekcie ustawy o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 09:02
- Młodzieżówka zajmuje się poszerzaniem oferty programowej o rzeczy, które są zbudowane na naszym trzonie ideowym i konserwatywnych wartościach. To jest też walka na zupełnie nowych dla nas polach - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Związany z rozwojem naszej cywilizacji". Prof. Domański o projekcie ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 14:00
- Pierwszym powodem wniesienia tej ustawy jest to, że państwa demokratyczne odwołują się do coraz szerszego kręgu wartości, w tym ochrony praw zwierząt - tak o projekcie autorstwa PiS o ochronie naszych mniejszych braci, mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń