X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: mamy prawo bronić fundamentów naszej cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 07:23
Według Jarosława Kaczyńskiego, "zmiany w rządzie będą zabiegiem w istocie technicznym, jednak mającym pewien aspekt polityczny wobec koalicyjnego charakteru obecnego gabinetu". - Nie chodzi o żadną wielką reformę dla reformy, ale większą sprawność rządzenia i działania. Lepsze jest wrogiem dobrego, tak, że wiele bym nie zmieniał - mówi prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".
Prezes PiS Jarosław Kaczyński PAPTomasz Gzell
Prezes PiS Jarosław Kaczyński PAP/Tomasz GzellFoto: PAP/Tomasz Gzell

Jarosław Kaczyński, zapytany o plany reform na najbliższe trzy lata, odpowiedział, że potrzebne są zmiany w sądownictwie, mediach, służbie zdrowia i oświacie. - Ład medialny wymaga naprawy, bo w tej chwili mamy stan w istocie kolonialny. Trzeba to koniecznie zmienić i to jest oczywiste - mówił prezes PiS.

eastnews jarosław kaczyński 1200.jpg
"Wydaje się stać jednoznacznie po drugiej stronie". Prezes PiS o rozmowach z Kosiniakiem-Kamyszem

Odnosząc się do pytania, czy Zjednoczona Prawica może się rozpaść, Jarosław Kaczyński powiedział, że "przez chwilę miał takie poczucie", ale ostatnie rozmowy "zmniejszyły jego obawy".

Prezes PiS, pytany, czy Jarosław Gowin powinien wrócić do rządu, odpowiedział, że "z jednej strony byłoby to pożyteczne, bo zamknęłoby pewien niedobry etap. Ale z drugiej strony dla ludzi mniej wyrobionych politycznie byłoby to trudne do przyjęcia". - W naszym klubie reakcje na to byłyby złe. W oczach wielu w maju przekroczył granicę, której nikt nie powinien przekraczać - dodał.

Zapytany o stanowisko wobec "narastającej agresji radykalnych środowisk lewicowych", Jarosław Kaczyński powiedział, że trzeba walczyć "z nurtem, który dzisiaj atakuje", a który "zagraża fundamentom naszej cywilizacji".

"Społeczeństwa trzeba bronić"

- Nie ma żadnego powodu, by państwo polskie wspierało tych, którzy chcą zniszczyć społeczeństwo. Nie chcemy żadnych represji, ale społeczeństwa trzeba bronić - mówił były premier. Dodał, że "próbuje się wmówić społeczeństwu, że to jest normalne" - A to jest całkowity rozkład samego fundamentu społecznego, następstwa pokoleń tego wszystkiego, co pozwoliło rozwinąć kulturę opartą na chrześcijaństwie w wymiarze materialnym i duchowym, co dało postęp ludzkości - ocenił Jarosław Kaczyński.

Dodał, że z tym nurtem należy walczyć rozumnie. - Rozumnie nie znaczy, że nie walczyć, czy bez gotowości użycia wszystkich środków, którymi dysponuje państwo w obronie prawa - powiedział prezes PiS.

- Ci, którzy nie walczyli, przykładów z Europy nie brakuje, przegrali - dodał. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, stawianie tamy temu zjawisku to przede wszystkim reagowanie tam, gdzie jest łamane prawo, a w programach szkolnych i wszelkich, skierowanych do młodzieży, "obrona wartości, które są podstawowe dla utrzymania naszej cywilizacji".

mg

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu: kolejna tura rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 08:28
W czwartek po południu odbędzie się kolejna tura rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy w sprawie rekonstrukcji rządu. Choć przedstawiciele trzech ugrupowań koalicyjnych optymistycznie wypowiadali się o trwających negocjacjach, to prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmowy określił jako "skomplikowane".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS o rekonstrukcji rządu: nie chodzi o reformę dla reformy, ale o większą sprawność rządzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 20:00
W najnowszym numerze tygodnika "Sieci" prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odnosząc się do zapowiadanej na jesień rekonstrukcji rządu zauważa, że konieczne są zmiany o charakterze technicznym.
rozwiń zwiń