X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Temat ochrony zwierząt dzieli KO. Podczas obrad nad projektem PiS pewnie nie będzie spójności

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 08:58
W klubie Koalicji Obywatelskiej nie będzie najprawdopodobniej dyscypliny w głosowaniu nad PiS-owskim projektem dotyczącym ochrony zwierząt. Szefowa zespołu przyjaciół zwierząt Katarzyna Piekarska ma jednak nadzieję, że większość klubu poprze inicjatywę partii rządzącej.
Norka amerykańska
Norka amerykańska Foto: shutterstock.com

We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt i poinformował, że gotowy jest projekt ustawy w tej sprawie. - Liczymy na ponadpartyjne poparcie w tej sprawie - zaznaczył.

Czytaj więcej
norka w klatce 1200.jpg
"To po prostu humanitarne podejście". Marek Suski o projekcie PiS ws. ochrony zwierząt

Projekt, który został w piątek złożony w Sejmie zakłada m.in. humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

"Pewnie nie będzie dyscypliny"

Projekt dzieli wszystkie sejmowe ugrupowania, choć PSL i Konfederacja są mu raczej przeciwne. Podzielony w jego sprawie jest m.in. klub Koalicji Obywatelskiej. Gorącą zwolenniczką projektu jest szefowa parlamentarnego zespołu przyjaciół zwierząt Katarzyna Piekarska.

- Mam nadzieję, że zdecydowana większość mojego klubu poprze tę ustawę, ale zapewne nie będzie w tej sprawie dyscypliny - mówi Piekarska. Poseł KO ma także nadzieję, że jeśli projekt autorstwa PiS zostanie dołączony do porządku obrad Sejmu, to będzie rozpatrywany z analogicznym projektem, który posłowie KO złożyli jeszcze w grudniu, ale który na razie nie doczekał się pierwszego czytania.

Piekarska podkreśla, że w tamtym projekcie są nie tylko analogiczne zapisy, czyli np. zakaz hodowli zwierząt na futra czy zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, ale także rozwiązana jest kwestia tzw. psich emerytur, czyli opieki nad zwierzętami, które pracowały dla służb państwowych, ale z powodów zdrowotnych musiały zaprzestać tego zajęcia.

Czytaj również:

Klubowe podziały

W KO są także osoby, które uchodzą za przeciwników radykalnych przepisów, dotyczących ochrony zwierząt. Zaliczana do nich jest np. posłanka Paulina Hennig-Kloska.

Czytaj więcej
pap_norka1200.jpg
Nowe normy ochrony zwierząt. PiS złożyło projekt ustawy w Sejmie

Pytana przekonuje, że nie zna jeszcze projektu PiS, więc trudno się jej na jego temat wypowiadać.

- Jeżeli jednak będziemy wyłączać całe branże, np. branże futrzarską, potrzebne byłyby działania osłonowe państwa dla ludzi, którzy z dnia na dzień stracą swoje przychody - mówi Hennig-Kloska. - Jestem zwolenniczką czystej gry w biznesie, państwo nie może występować z pozycji siły wobec przedsiębiorców - dodaje.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bardzo popieramy ten projekt". Prezes Fundacji Viva docenił inicjatywę PiS dla zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 06:40
- Popieramy projekt PiS dot. ochrony zwierząt. Deklarujemy pomoc w jego procedowaniu, dlatego że fundacje takie jak nasza w codziennej pracy wykorzystują ustawę o ochronie zwierząt - powiedział prezes fundacji zajmującej się ochroną zwierząt - Viva! Akcja Dla Zwierząt, Cezary Wyszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najwyższy czas uregulować te sprawy". Arent o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 09:03
- Powinniśmy iść w kierunku zachodnim, w kierunku ochrony zwierząt - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Iwona Arent, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł PSL Dariusz Klimczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe normy ochrony zwierząt. PiS złożyło projekt ustawy w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 16:47
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt ustawy w sprawie nowych norm ochrony zwierząt. Przewiduje on między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego. Projekt powstał z inicjatywy Forum Młodych PiS, przy mocnym wsparciu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń