X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Słowacji: obecnie w relacjach z Białorusią to Polska odgrywa rolę lidera w V4

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 16:51
- W relacjach z Białorusią w obecnej sytuacji to Polska odgrywa rolę lidera w V4 - powiedział w piątek w Lublinie po szczycie Grupy Wyszehradzkiej premier Słowacji Igor Matovicz. Podziękował też Polakom, w rocznicę powstania Solidarności, za to, że pokazali jak zwalczyć komunizm.
Premier Mateusz Morawiecki (P) i premier Słowacji Igor Matovicz (L) podczas powitania przed szczytem Grupy Wyszehradzkiej w Lublinie, 11.09.2020 r.
Premier Mateusz Morawiecki (P) i premier Słowacji Igor Matovicz (L) podczas powitania przed szczytem Grupy Wyszehradzkiej w Lublinie, 11.09.2020 r.Foto: PAP/Jacek Szydłowski

Matovicz ocenił po spotkaniu, że Grupa V4 odgrywa "niezwykle ważną rolę i w niektórych tematach może być liderem". - Nikt nie wątpi, że w przypadku Białorusi to Polska odgrywa rolę lidera - ocenił premier Słowacji.

grupa wyszehradzka szczyt pap 1200.jpg
Premier: chcemy zaproponować pakiet gospodarczy dla Białorusi i bezwizowy ruch dla jej obywateli

Posłuchaj

00:29 M. Morawiecki z szefami państw V4.mp3 Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefami państw V4 na temat konieczności organizacji gospodarczej odpowiedzi na pandemię (IAR)

Strategiczne partnerstwo

Poinformował, że premier Polski Mateusz Morawiecki przedstawił podczas szczytu premierom państw Grupy V4 "strategiczna propozycję" w kwestii sytuacji na Białorusi. Przyznał też, że premierzy rozmawiali o "podejściu strategicznym" w kontaktach z Chinami, a także z Turcją.

- Wiem, że Polska niedawno świętowała rocznicę powstania Solidarności. W imieniu wszystkich obywateli krajów postkomunistycznych chciałem podziękować Polakom, że mieli tę odwagę, że podnieśli głowy i pokazali innym krajom, jak przeciwstawić się złu komunizmu i socjalizmu. Dzięki temu mamy dziś wolność. Solidarność stała się dla nas wszystkich fundamentem w walce ze złem - powiedział Matovicz.

Czytaj również:

Wyraził też nadzieję, że tak samo "powiedzie się w walce z COVID-19". 

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: współpraca naszego regionu będzie kluczowa dla wzrostu po kryzysie gospodarczym

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 12:00
Wymiar współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej miał duże znaczenie jeszcze przed pandemią. Dziś, wobec pandemii i jej następstw dla gospodarki światowej jeszcze zyskuje. Niezbędne jest jednak zintensyfikowanie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej albo jeszcze szerzej Inicjatywy Trójmorza - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" prof. Zbigniew Krysiak z SGH i Instytutu Myśli Schumana oraz Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz Trójmorza rośnie w siłę. Do udziałowców dołączą Łotwa i Estonia

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 13:31
- W przyszłym tygodniu ma zostać podpisany akt notarialny rozszerzający grono udziałowców Funduszu Trójmorza o dwa państwa: Łotwę i Estonię – poinformowała w środę w Karpaczu prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt premierów Grupy Wyszehradzkiej. Rozmowy o Białorusi i relacjach z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 14:14
Od oficjalnego przywitania przez szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego premierów Czech, Słowacji i Węgier rozpoczął się w Lublinie szczyt Grupy Wyszehradzkiej. W agendzie spotkania są przygotowania do posiedzenia Rady Europejskiej, sytuacja na Białorusi i stosunki z Rosją.
rozwiń zwiń