X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polska będzie schronieniem dla Białorusinów". Premier o programie "Poland. Business Harbour"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 19:43
"Chcę, by tak jak kiedyś inne państwa dla nas, teraz Polska stała się bezpiecznym schronieniem dla inżynierów, programistów, start-upów i firm IT z Białorusi" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.
Premier Mateusz Morawiecki z przedstawicielkami białoruskiej opozycji - Swiatłaną Cichanouską (z lewej) i Olgą Kowalkową z prawej
Premier Mateusz Morawiecki z przedstawicielkami białoruskiej opozycji - Swiatłaną Cichanouską (z lewej) i Olgą Kowalkową z prawejFoto: PAP/Leszek Szymański

"Przez stulecia burzliwej historii Polacy musieli szukać schronienia w innych krajach. Wielu z nich wniosło nieoceniony wkład w dorobek swoich przybranych ojczyzn, pielęgnując jednocześnie polską tożsamość" - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki, opisując najnowszy program rządu dla Białorusi - "Poland. Business Harbour".

morawiecki 1200 (2).jpg
Premier: Polska pomaga Białorusinom w podjęciu decyzji

"Polska bezpiecznym schronieniem"

"Dlatego chcę, by tak jak kiedyś inne państwa dla nas, teraz Polska stała się bezpiecznym schronieniem dla inżynierów, programistów, start-upów i firm IT z Białorusi, szczególnie aktywnych podczas protestów i narażonych na represje" - podkreślił premier.

Czytaj również:

W ramach akcji, która - jak przypomina szef rządu - ma ułatwić znalezienie schronienia w Polsce Białorusinom, osoby z wykształceniem technicznym lub doświadczeniem w branży IT otrzymają wizę w trybie przyspieszonym. Na apel o przygotowanie ofert pracy odpowiedziały polskie firmy informatyczne.

Morawiecki Cichanouska PAP-1200.jpg
Premier: suwerenna Białoruś to kwestia polskiej racji stanu

Wsparcie finansowe i eksperckie

Mateusz Morawiecki przypomina też, że najlepsze start-upy otrzymają finansowanie na przyjazd do Polski oraz dostęp do programów akceleracyjnych i pomoc na miejscu w rozkręceniu biznesu, a firmy chcące przenieść się do Polski dostaną wsparcie zespołu ekspertów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, doradztwo prawne i dostęp do nowych rynków.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć w portalu gov.pl/businessharbour.

jmo

Czytaj także

"Działania ws. Białorusi są skoordynowane". Rzecznik rządu o wideokonferencji premiera z europosłami

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 12:15
"Cieszy nas, że pomimo naturalnych różnic politycznych, działania polskich polityków dotyczące sytuacji na Białorusi mają skoordynowany charakter" - tak o trwającej wideokonferencji premiera Mateusza Morawieckiego i polskich europosłów ws. Białorusi napisał rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier przekazał Swiatłanie Cichanouskiej symboliczne klucze do nowej siedziby Domu Białoruskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 10:39
- Jesteśmy pełni podziwu dla narodu białoruskiego za determinację, odwagę, walkę o wolność, o demokrację. My mamy takie tradycje walki "za naszą i waszą wolność" i te tradycje przekazujemy wam - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z Swiatłaną Cichanouską.
rozwiń zwiń