X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ppłk Kranz: 50 żołnierzy będzie czuwać nad mostem pontonowym do czasu wybudowania rurociągu

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 18:02
- Do czasu wybudowania rurociągu, który zostanie obciążony ściekami, nad utrzymaniem mostu (pontonowego - red.) będzie czuwać 50 żołnierzy, następnie tę liczbę zmniejszymy do 20 żołnierzy na zmiany dyżurne - powiedział w czwartek ppłk Piotr Kranz z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego.
Most pontonowy na Wiśle jeszcze w trakcie budowy przez żołnierzy z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego oraz 2. Pułku Saperów z Kazunia
Most pontonowy na Wiśle jeszcze w trakcie budowy przez żołnierzy z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego oraz 2. Pułku Saperów z KazuniaFoto: PAP/Mateusz Marek

Jak informował wcześniej ppłk Piotr Kranz, most pontonowy przeszedł pomyślnie próbę obciążeniową. - Przez przeprawę przejechała ciężka maszyna firmy, która buduje rurociąg, a żołnierze sprawdzali elementy konstrukcyjne - wyjaśnił podpułkownik w rozmowie z PAP.

Soszyński PAP-1200.jpg
Wiceprezydent Warszawy: ścieki zaczną płynąć do "Czajki" w ciągu 2 tygodni

Żołnierze pilnują mostu pontonowego

Wskazał, że w czasie, kiedy na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji będzie budowany tymczasowy bypass, żołnierze są zobligowani do tego, aby utrzymywać most. - Czyli dbać o to, aby konstrukcja mostu nie została naruszona. Między innymi kontrolujemy napięcie lin - tłumaczył.

Czytaj również:

Podkreślił również, że do czasu kiedy zostanie wybudowany rurociąg i gdy zostanie obciążony ściekami, to nad utrzymaniem mostu będzie czuwać 50 żołnierzy. - Następnie zmniejszymy tę liczbę do 20 żołnierzy na zmiany dyżurne po 10 żołnierzy na noc i dzień - dodał.

Most do końca listopada lub dłużej

Wojsko zakłada, że most będzie można użytkować do końca listopada. Jeżeli jednak zajdzie taka potrzeba i warunki będą sprzyjające, to saperzy mogą go utrzymać dłużej.

Zrzut ścieków do Wisły w 2019 roku ujęty w obiektywie Polskiego Radia. Zobacz nasz film z drona:

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia. Poprzednia awaria kolektorów miała miejsce rok temu, również pod koniec sierpnia.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa nie wyciągnęła wniosków z pierwszej awarii "Czajki". Tak uważa większość Polaków

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 15:00
48 proc. Polaków uważa, że Warszawa po pierwszej awarii w oczyszczalni "Czajka" nie wykonała niezbędnych czynności dla uniknięcia kolejnych awarii - wynika z sondażu Estymator dla DoRzeczy.pl. Przeciwnego zdania jest 25,3 proc. ankietowanych. 27 proc. nie ma zdania w tej kwestii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awaria "Czajki". Dworczyk: ciężar odpowiedzialności muszą wziąć na siebie władze Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 09:19
- Nie możemy przyzwyczajać samorządów do tego, że w sytuacjach trudnych rząd zawsze musi brać na siebie odpowiedzialność - stwierdził we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk, wyjaśniając, dlaczego rząd postanowił, że samorząd Warszawy zapłaci rachunek za budowę mostu pontonowego na Wiśle.
rozwiń zwiń