X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister cyfryzacji: czwarta rewolucja przemysłowa w Polsce już się rozpoczęła

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 13:04
- Przemysł 4.0, czyli czwarta rewolucja przemysłowa, towarzyszy nam już od kilku lat. Nakreślimy ten cel już w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju - mówił w Polskim Radiu 24 minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Marek Zagórski
Marek ZagórskiFoto: PR24/AK

Trwa Forum Ekonomiczne 2020. Wczoraj eksperci poruszali m.in. kwestie bezpieczeństwa i obrony kraju, w tym również cyberbezpieczeństwo w aspekcie militarnym. Udział w panelu wziął między innymi Marek Zagórski, minister cyfryzacji. Dzisiaj z Karpacza mówił w Polskim Radiu 24 o roli wykorzystywania danych w gospodarce i administracji rządowej.

Posłuchaj
10:00 _PR24_AAC 2020_09_09-11-47-57.mp3 Marek Zagórski: gospodarka musi być modernizowana i przestawić się na model wykorzystywania danych (Temat Dnia/Gość PR24)

- Gospodarka musi być modernizowana i przestawić się na model wykorzystywania danych i informacji - wskazywał w Polskim Radiu 24 Marek Zagórski. 

laptop-3289261_1280 (1).jpg
600 tys. nowych profili zaufanych. Polacy coraz chętniej korzystają z e-usług

"Z korzyściami dla obywateli"

Minister zwracał uwagę na to, że od 5 grudnia nie będziemy musieli wozić ze sobą prawa jazdy. - To wyjście naprzeciw oczekiwaniom wielu kierowców - powiedział. - To kolejny przykład tego, że zgromadzone już dane w rejestrach rządowych można wykorzystywać z korzyścią przede wszystkim dla obywateli - dodał.

Według gościa Polskiego Radia 24 "istotne dla administracji rządowej jest zsynchronizowanie procesów informatycznych i nadanie im odpowiedniej rangi".

- Należy dążyć do tego, aby ośrodek decyzyjny był w centralnym miejscu i był zintegrowany z wszystkimi resortami - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marek Zagórski (minister cyfryzacji)

Data emisji: 09.09.2020

Godzina emisji: 11.47

ks

Czytaj także

Nowy rok szkolny. Minister cyfryzacji: jesteśmy lepiej przygotowani do nauki zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 08:27
- Po stronie MEN, Ministerstwa Cyfryzacji oraz samych nauczycieli została wykonana olbrzymia praca pod względem przygotowania materiałów do edukacji zdalnej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Forum Ekonomiczne 2020. Krzysztof Mazur: chcemy tworzyć fabryki odporne na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 09:18
- Cały świat podąża w kierunku robotyzacji, więc myślę, że nasze rozwiązania będą naśladowane przez inne kraje. Chcemy tworzyć takie fabryki, które są odporne na przykład na COVID-19 - ocenia w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl na Forum Ekonomicznym w Karpaczu Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju. W ten sposób polityk odniósł się do planowanej ulgi na robotyzację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: robotyzacja jest najlepszym sposobem na modernizację firm

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 09:25
- Robotyzacja polskich przedsiębiorstw jest najlepszą drogą do ich modernizacji i zwiększenia efektywności, a z czasem sukcesu eksportowego - ocenił wiceminister rozwoju Marek Niedużak. Służyć temu ma ulga na robotyzację, którą resort rozwoju przygotowuje wraz z Ministerstwem Finansów.
rozwiń zwiń