X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zwolnienia mogą się zdarzyć, ale jesteśmy na to przygotowani". Stanisław Szwed o drugiej fali koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 23:11
Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, stwierdził podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, że przed drugą falą koronawirusa mogą zdarzyć się zwolnienia pracowników. - Jesteśmy jednak na to przygotowani, bo mamy formy wsparcia dla osób poszkodowanych w wyniku pandemii - mówi Szwed w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Stanisław Szwed
Stanisław SzwedFoto: PR24

Hasłem tegorocznego Forum Ekonomicznego, które odbywa się wyjątkowo w Karpaczu, jest "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota". W trzydniowym wydarzeniu, którego organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, biorą udział eksperci, politycy, przedstawiciele rządu i przedsiębiorcy z kraju oraz zagranicy. 

forum1200.jpg
Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju: UE przegrywa wyścig technologiczny

Stanisława Szweda, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, pytaliśmy przy okazji tego wydarzenia m.in. o nastroje panujące wśród pracodawców przed drugą falą koronawirusa. 

- Dzięki działaniom tarczy antykryzysowej udało nam się spokojnie przejść przez pierwszą falę koronawirusa. Oczywiście teraz sytuacja jest trudniejsza, bo zbliżamy się do okresu jesienno-zimowego. W tym czasie na rynku pracy zawsze jest trudniej, choćby z powodu tego, że kończą się prace sezonowe - wyjaśnia w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Szwed.

Czytaj również:

- Zwolnienia mogą się zdarzyć, ale jesteśmy na to przygotowani, bo mamy formy wsparcia dla osób poszkodowanych w wyniku pandemii - dodaje. 

Pracownicze Plany Kapitałowe. "Wyniki są dobre"

Wiceminister mówił też o Pracowniczych Planach Kapitałowych.  - Wyniki wskazujące na to, że 40 proc. zatrudnionych w większych firmach korzysta z PPK, są dobre. Trzeba pokazywać na liczbach, jakie są zyski w związku z korzystaniem z tego programu i co się z tymi środkami dzieje - twierdzi Stanisław Szwed.

Forum Ekonomiczne, które do tej pory odbywało się w Krynicy, jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

Klaudia Dadura, PolskieRadio24.pl

Czytaj także

Jarosińska-Jedynak: nowa perspektywa finansowa przyniesie sporo rozwiązań antykryzysowych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 23:10
- Pokazaliśmy, że w momencie, gdy pojawia się kryzys, rząd, państwo jest odpowiedzialny za swoich przedsiębiorców – za przedsiębiorców, którzy napędzają gospodarkę i tę gospodarkę generują - oceniła w Karpaczu minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
rozwiń zwiń