X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejny dzień prac IPN na terenie dawnego więzienia UB i NKWD. Odnaleziono szczątki ludzkie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 15:11
Szczątki co najmniej dwóch osób odnalazł zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN podczas prac przy ulicy Namysłowskiej w Warszawie, gdzie znajdowało się więzienie Urzędu Bezpieczeństwa i NKWD. 
Prace IPN przy ul. Namysłowskiej w Warszawie (dawne więzienie Toledo)
Prace IPN przy ul. Namysłowskiej w Warszawie (dawne więzienie "Toledo")Foto: IPN/Twitter

Więzienie przeznaczone było dla żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz innych organizacji podziemnych. Przy szczątkach znaleziono fragmenty polskiego umundurowania.

1200_Agresja Sowiecka_East_News.jpg
"Okupacja sowiecka była równie okrutna jak niemiecka". Prof. Wojciech Polak o II wojnie światowej

W trzecim dniu prac poszukiwawczych prowadzonych przy ulicy Namysłowskiej zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN odkrył szczątki kolejnych osób pochowanych potajemnie w tym miejscu. Wiosną na tym terenie ujawniono trzy szkielety osób pogrzebanych w podobny sposób (bezpośrednio w ziemi, bez trumny).

Czytaj także:

Ułożenie odnalezionych dziś szczątków jest takie samo jak w przypadku większości tajnych pochówków ofiar zbrodni komunistycznych. Ofiary najprawdopodobniej zostały bezwładnie wrzucone do dołów śmierci i zasypane.

kb

Czytaj także

"Dzięki swojej odwadze dawała przykład". Prezes IPN o Alinie Pienkowskiej-Borusewicz

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 11:41
Ona, drobna kobieta, dzięki swojej odwadze, dzięki swojej postawie, dawała przykład. Za nią szli inni – potężni, dobrze zbudowani mężczyźni – stoczniowcy – mówił w Gdańsku prezes IPN Jarosław Szarek w czasie uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej Alinę Pienkowską-Borusewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morderstwa księży w PRL. Ekspert: mamy do czynienia z nieudolnym pionem śledczym IPN

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 21:02
- W sprawie wyjaśnienia okoliczności morderstw księży w PRL mamy systemowy problem z nieudolnym pionem śledczym IPN i jego zachowawczością. Eksperyment, który zadekretowano ponad 20 lat temu, kiedy powstał IPN, został tak skonstruowany, że jego prezes nie ma żadnego wpływu na ten trzon - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Wojciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.
rozwiń zwiń