X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Powrót do nowej normalności". Wiceminister edukacji o początku roku szkolnego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 14:47
Marzena Machałek, wiceszefowa ministerstwa edukacji narodowej, poinformowała, że 99,84 procent szkół i innych placówek oświatowych rozpoczęło nowy rok szkolny w trybie stacjonarnym. Według niej bezpośredni kontakt uczniów z nauczycielami to najlepszy sposób na zapewnienie skuteczności nauki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Artur Reszko

MEN rekomenduje wprowadzanie zdalnego lub mieszanego trybu nauczania tylko w przypadku realnego zagrożenia koronawirusem. W związku z tym, tylko 54 placówki oświatowe, szkoły i przedszkola, rozpoczęły naukę w trybie zdalnym, a 22 szkoły w trybie mieszanym.

Szkoła PAP-1200.jpg
"Szkoły się bardzo dobrze przygotowały". Stachowiak-Różecka o edukacji w dobie pandemii

Wiceminister edukacji narodowej podkreśliła, że sytuacja w placówkach oświatowych będzie nieustannie analizowana, a początek nowego roku szkolnego to powrót do nowej normalności, w której zachowane muszą być nowe procedury i nowe warunki bezpieczeństwa.

Posłuchaj
00:27 machałek o szkole 1.mp3 Wiceminister edukacji narodowej o początku roku szkolnego (IAR)

Zdalne nauczanie indywidualne

Machałek poinformowała także o nowym rozporządzeniu w sprawie nauczania indywidualnego, które jest skierowane do dzieci, które z powodu stanu zdrowia pobierają naukę w bezpośrednim kontakcie z nauczycielami w domu. - Od dzisiaj istnieje możliwość, żeby ta nauka na wniosek rodziców, bądź pełnoletniego dziecka mogła się odbywać w trybie mieszanym albo w trybie kontaktu indywidualnego, ale w sposób zdalny - wyjaśniła wiceszefowa resortu edukacji.

Posłuchaj
00:24 machałek o szkole 2.mp3 Wiceminister edukacji narodowej o nauczaniu indywidualnym (IAR)

Czytaj także:

We wtorek mają odbyć się spotkania przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i wojewódzkich kuratorów oświaty, podczas których zostanie przeanalizowana sytuacja po pierwszym tygodniu rok szkolnego.

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uczniowie z polskich szkół za granicą otrzymają "Bon Pierwszaka"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 14:49
Kilka tysięcy dzieci rozpoczynających naukę w polskich szkołach na Białorusi, Litwie, Łotwie, Ukrainie i w Czechach również i w tym roku otrzymuje "Bon Pierwszaka". Jest to świadczenie pieniężnej w wysokości 400 złotych, które można przeznaczyć, np. na opłacenie zajęć pozalekcyjnych czy zakup pomocy szkolnych. W ramach projektu dzieci otrzymują również wyprawkę szkolną, m.in. plecaki i podręczniki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w szkole w Nysie. Ponad 100 osób na kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 13:10
U jednego z uczniów Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie (woj. opolskie) potwierdzono obecność koronawirusa. Jak poinformowała Małgorzata Gudełajtis z opolskiego sanepidu, z tego powodu kwarantanną objęto ponad sto osób - uczniów szkoły i ich rodziny.
rozwiń zwiń