X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Koronawirus u dwóch uczniów. Liceum w Gdyni przechodzi na zdalne nauczanie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 20:34
Po tym jak u dwóch uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni wykryto koronawirusa, lokalny sanepid przychylił się do wniosku dyrekcji placówki o wprowadzenie do 11 września zdalnego nauczania. To kolejna szkoła w regionie, w której zastosowano taki tryb nauki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vereshchagin Dmitry/shutterstock.com

O opinii sanepidu, skutkującej wprowadzeniem do 11 września zdalnego nauczania w VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, poinformowała w niedzielę wieczorem rzecznik prasowa gdyńskiego magistratu Agata Grzegorczyk.

Wyjaśniła, że służby sanitarne wydały pozytywną opinię w tej sprawie po tym, jak o naukę w trybie zdalnym wystąpiła do nich dyrektor szkoły Ewa Śliwińska w porozumieniu z prezydentem miasta.

Zakażenie u uczniów

pap szkoła covid-19 1200.jpg
Warszawa: zawieszone zajęcia w szkole na Muranowie. Koronawirus u jednego z pracowników

Grzegorczyk poinformowała, że wniosek dyrekcji szkoły do gdyńskiego sanepidu był z kolei konsekwencją wykrycia zakażenia koronawirusem u dwojga uczniów. W efekcie część uczniów szkoły, ich nauczyciele i członkowie rodzin, zostali skierowani na kwarantannę.

Czytaj także:

"Uczniowie, którzy tak niedługo po wakacjach zostali ponownie rozdzieleni, zostaną otoczeni przez szkołę maksymalną troską. Osoby, które z powodu przymusowej kwarantanny czują się źle psychicznie, mogą korzystać z pomocy psychologa. Dorośli powinni w takiej sytuacji dzwonić do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Gdyni, tel. 58-622-22-22, a młodzież korzystać z telefonu zaufania pod numerem 116-111" – poinformowała Grzegorczyk w komunikacie rozesłanym mediom  niedzielę wieczorem.

1200_szkoła_EN.jpg

"Szkoły się bardzo dobrze przygotowały". Stachowiak-Różecka o edukacji w dobie pandemii

Dodała, że z kolei przedsiębiorcy "poszukujący wiedzy o zasiłku przysługującym za czas kwarantanny mogą jej zasięgnąć w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości pod numerem 58-668-20-10".

Kolejna szkoła

Gdyńskie VI LO jest kolejną pomorską szkołą, w której z powodu wykrycia koronawirusa wśród uczniów lub kadry, wprowadzono zdalne nauczanie.

1 września pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informował, że taki tryb nauki został przyjęty w jednej placówce w powiecie kościerskim i w jednej w powiecie kartuskim. W obu szkołach – I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie i w Szkole Podstawowej w Kiełpinie – badania wykonane na kilka dni przed 1 września potwierdziły SARS-CoV-2 u pojedynczych nauczycieli. Ponieważ obaj byli obecni na radach pedagogicznych organizowanych w placówkach, sanepid objął kwarantanną wszystkich pracowników obu szkół i wydał pozytywną opinię dotyczącą zdalnego nauczania.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Życzę dzieciom nauki przede wszystkim stacjonarnej". Mikołaj Pawlak o nowym roku szkolnym

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 06:37
Nauki przede wszystkim w formie stacjonarnej życzył uczniom z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Oprócz tego "samych piątek, wypracowanych wiedzą, nauką i uczestnictwem w zajęciach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła w dobie pandemii. Jak przygotować dziecko do nauki?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 14:00
- Najbardziej istotną umiejętnością, jakiej rodzice powinni nauczyć swoje pociechy przed pójściem do szkoły, jest zwykła dbałość o higienę - mówi Adam Stępka, rzecznik łódzkiego pogotowia. O czym dzieci i młodzież muszą pamiętać, aby nie zakazić się koronawirusem?
rozwiń zwiń