X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ponad 50 szkół w trybie zdalnym, kilkanaście w mieszanym. Nowe informacje MEN o nauce w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 17:35
Nauka stacjonarna, według stanu na czwartek, odbywa się w prawie 100 proc. placówek oświatowych. Wyjątkiem jest 15 placówek, które pracują w trybie mieszanym i 54, które pracują w trybie zdalnym - poinformowała rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Andrzej Grygiel

- Zgodnie z informacjami uzyskanymi od kuratorów oświaty na podstawie danych od dyrektorów, 3 września w trybie stacjonarnym pracowało blisko 48,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, co oznacza prawie 100 procent placówek pracujących w tradycyjny sposób (99,86 proc.) - przekazała Anna Ostrowska.

Czytaj więcej
1200 men.jpg
Nauka w dobie pandemii. Szef MEN: prawie wszystkie szkoły funkcjonują w trybie stacjonarnym

Poinformowała, że nauka w trybie mieszanym odbywa się - według stanu na czwartek - w 15 placówkach, czyli 0,02 proc. wszystkich szkół. W 54 przypadkach w skali całego kraju nauka realizowana była w trybie zdalnym, jest to 0,11 proc. wszystkich placówek.

- Dane te dotyczą szkół i placówek, w których powiatowa inspekcja sanitarna - po szczegółowym przeanalizowaniu sytuacji - wydała zgodę na pracę w innym, niż stacjonarny tryb nauki - zaznaczyła Ostrowska.

"Elastyczne rozwiązania"

Przypomniała, że po otrzymaniu pozytywnej opinii powiatowego inspektora sanitarnego i zgody organu prowadzącego dyrektorzy mogą wprowadzać model mieszany pracy szkoły (gdy część uczniów uczy się w szkolnym budynku, a część w domu) lub w pełni nauczanie zdalne.

Czytaj więcej
noy rok szkolny pandemia koronawirus 1200.jpg
Nowy rok szkolny – nowe zasady i środki ostrożności

- Są to elastyczne rozwiązania, które mogą być odpowiednio dostosowywane do skali zagrożenia i potrzeb z tym związanych oraz możliwości organizacyjnych - wskazała rzecznik MEN.

W środę resort informował o 12 placówkach, które pracują w trybie mieszanym i 47, które przeszły na naukę zdalną.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obostrzenia sanitarne i nowe reguły w czasie epidemii. Sprawdź, co muszą wiedzieć uczniowie i rodzice

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 10:46
Uczniowie wracają do szkół. Nauka ma wyglądać w taki sposób jak przed epidemią. W szkołach obowiązują obostrzenia sanitarne - dystans, dezynfekcja, a w przestrzeniach wspólnych w niektórych placówkach także maseczki.
rozwiń zwiń