X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Życzę dzieciom nauki przede wszystkim stacjonarnej". Mikołaj Pawlak o nowym roku szkolnym

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 06:37
Nauki przede wszystkim w formie stacjonarnej życzył uczniom z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Oprócz tego "samych piątek, wypracowanych wiedzą, nauką i uczestnictwem w zajęciach".
Początek roku szkolnego
Początek roku szkolnegoFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Pawlak zwrócił uwagę, że to, co kiedyś, przed pandemią koronawirusa, wydawało się normalne - spotkania, pójście do szkoły, a nawet stanie obok siebie - teraz jest czymś nadzwyczajnym, za czym tęsknimy wszyscy, a zwłaszcza dzieci.

Piontkowski PAP-1200.jpg
Powrót do stacjonarnej nauki. Szef MEN: niemal wszystkie szkoły otworzyły się 1 września

- Tegoroczny powrót do szkół jest inny niż wszystkie do tej pory, ale odnoszę wrażenie, że to pierwsze pokolenie od wielu lat, które naprawdę szczerze cieszy się z tego powrotu do klas i do rówieśników - ocenił rzecznik.

Zauważył, że spotkania dzieci w szkole to także element edukacji, ten, którego z pewnością brakowało uczniom. - Edukacja to nie tylko suche przyswajanie materiału, to też tworzenie relacji z rówieśnikami i uczestnictwo w tej szkolnej społeczności" - mówił Pawlak. 

"Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie podczas tej próby"

- Dlatego życzę wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty, żeby ten rok był bezpieczny, żeby pozwolił dzieciom wchłaniać jak najwięcej wiedzy i żeby mogło się to odbywać w szkole, a nie w formie nauki zdalnej - mówił rzecznik.

Czytaj również:

Choć, jak jednocześnie wskazał, ostatnie miesiące nauki w takiej właśnie formie pokazały, że "dzieci bardzo dobrze poradziły sobie podczas tej próby".

- Przy okazji nauczyły się też nieco dorosłości - przyswoiły dobre nawyki, np. częstego mycia rąk oraz pokazały umiejętność zdyscyplinowania w tak nietypowych warunkach, jakimi są czasy pandemii - kontynuował.

Życzenia Rzecznika Praw Dziecka

- W nowym roku szkolnym życzę, żeby wszyscy uczniowie ze wszystkich szkół w Polsce dostawali same piątki, wypracowane swoją wiedzą, nauką, swoim uczestnictwem w zajęciach w dowolnej formule - czy to będzie nauka stacjonarna, zdalna czy hybrydowa, choć życzę, by jednak głównie była to nauka stacjonarna - powiedział.

- A o bezpieczeństwo, żeby edukacja dzieci i młodzieży mogła być powadzona w takim nowym systemie, w nowych okolicznościach, musimy zadbać my - dorośli - dodał. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak