X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

40. rocznica porozumień sierpniowych. Prezydent i premier oddali hołd bohaterom

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 17:21
Prezydent i premier oddali hołd bohaterom Sierpnia '80. Dziś 40. rocznica podpisania w Gdańsku przez strajkujących robotników z komunistycznymi władzami liczącego 21 punktów porozumienia, które umożliwiało między innymi narodziny NSZZ "Solidarność".
Prezydent oddał hołd bohaterom Sierpnia 80 przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej
Prezydent oddał hołd bohaterom Sierpnia '80 przed historyczną bramą nr 2 Stoczni GdańskiejFoto: PAP/Adam Warżawa
Sierpien 80 Banner serwisu.jpg
Sierpień 80 - zobacz serwis specjalny

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki złożyli kwiaty przed historyczną bramą numer 2 Stoczni Gdańskiej.

W 40. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki nawoływali do solidarności z protestującymi Białorusinami.

Podczas jubileuszowej uroczystości w Gdańsku obaj politycy mówili o wciąż żywym dziedzictwie Solidarności, w tym kontekście przywoływali aktualne wydarzenia na Białorusi.

Posłuchaj
00:51 Prezydent premier spec IAR.mp3 Prezydent i premier oddali hołd bohaterom Sierpnia '80. Relacja Karola Darmorosa (IAR)

Przełomowe wydarzenia sprzed 40 lat

31 sierpnia 1980 roku, po 18 dniach strajku okupacyjnego, w sali BHP w Stoczni Gdańskiej podpisano historyczne porozumienia. Zakończyły one dwumiesięczną falę strajków w całej Polsce, w której wzięło udział 700 zakładów pracy, i doprowadziły do powstania Niezależnych Związków Zawodowych.

Czytaj również:

Wydarzenia Sierpnia 80. zapoczątkowały przemiany ustrojowe w Polsce, do których doszło 9 lat później i później także w Europie Środkowo-Wschodniej.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier o Sierpniu '80: nie zapomnijmy tych dni, gdy Polacy byli solidarni

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 10:58
"Sierpień 1980 był najbardziej masowym i znaczącym akordem walki o wolność narodów zniewolonych przez komunizm. Nigdy nie zapomnijmy tych dni, w których Polacy tak konsekwentnie byli solidarni i - pomimo wszystkich podziałów - tak sobie życzliwi, oddani i bliscy" - napisał w piątek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Sierpień '80 to był bunt przeciwko złu, bunt przeciwko komunizmowi

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 16:03
- Podpisanie Porozumień Sierpniowych było zwycięstwem jedności i woli walki - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Gdańsku w 38. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Podziękował stoczniowcom, którzy wówczas - jak podkreślił - "stanęli na tamtych barykadach wolności".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: Sierpień 1980 to fundament wolnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 14:36
Według Andrzeja Dudy, Sierpień 1980 to "historyczny przełom, który dał początek wielkim przemianom, przekształcającym Europę i świat". "Zdradzić ideały Sierpnia, to zagrozić podstawom wolnej, silnej i sprawiedliwej Rzeczypospolitej"- podkreślił w swoim przesłaniu prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Solidarność uczczona na świecie. Zobacz wyjątkowe iluminacje

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 12:07
Nowy Jork, wodospad Niagara, Rio de Janeiro, Delhi, Los Angeles i Wiedeń to jedne z wielu miejsc, w których upamiętniono 40. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń