X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

40. rocznica porozumień sierpniowych. "Na sukces związku pracowały setki anonimowych działaczy"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 06:57
Po południu w Gdańsku odbędą się główne uroczystości związane z 40. rocznicą Sierpnia '80 i powstania Solidarności. Obchody rocznicy podpisania porozumień sierpniowych, które zapoczątkowały demokratyczne zmiany w Polsce, poprzedzą poranne uroczystości związane z odsłonięciem trzech pamiątkowych tablic poświęconych działaczom opozycji antykomunistycznej.
Iluminacja w hołdzie Solidarności
Iluminacja w hołdzie SolidarnościFoto: PAP/Marcin Bielecki

Posłuchaj
00:45 10602581_1.mp3 Gdańsk: oficjalne obchody 40. rocznicy Sierpnia 1980 z udziałem prezydenta. Relacja Karola Darmorosa (IAR)

 

W zaplanowanych na godzinę 15.00 głównych obchodach rocznicowych weźmie udział prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. Przewodniczący Komitetu Krajowego NSZZ "Solidarność" Piotr Duda powiedział, że ze względu na epidemię uroczystości ograniczono do niezbędnego minimum.

krzyże 1200 pap.jpg
Uhonorowano bohaterów. Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy opozycji antykomunistycznej

Pierwotnie obchody porozumień sierpniowych miały odbywać się w Warszawie już od 29 sierpnia. Przygotowano między innymi wystawę na placu Piłsudskiego, piknik rodzinny i koncert gwiazd na Stadionie Narodowym.

Ze względu na koronawirusa i trudną sytuację w wielu przedsiębiorstwach władze Solidarności uznały jednak, że to nie czas na huczne świętowanie.

"Na sukces związku pracowały setki anonimowych działaczy"

Bez względu na epidemię niezmienne pozostaje przesłanie, z jakim współczesna Solidarność chce dotrzeć do opinii publicznej.

Czytaj również:

Rzecznik związku Marek Lewandowski podkreślił, że w 40. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych Solidarność chce przypominać to, co spowodowało, że 10 listopada 1980 roku został zarejestrowany Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność".

sierpień 80 1200
Sierpień 80. Zobacz serwis specjalny

Marek Lewandowski przypomniał, że na sukces związku pracowały setki anonimowych działaczy i współczesna Solidarność chce o nich mówić i przypominać ich życiorysy.

Wirtualna wystawa o nieznanych ludziach Solidarności

W ramach przypominania o tym, jak wiele osób budowało związek w 1980 roku przygotowano wirtualną wystawę o nieznanych ludziach Solidarności.

Dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej powstała wystawa pt. "Strajki 1980", gdzie pokazane są miejsca w całej Polsce, gdzie 40 lat temu doszło do manifestacji.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uhonorowano bohaterów. Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy opozycji antykomunistycznej

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 20:09
35 działaczy opozycji antykomunistycznej zostało uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności. Uroczystość odbyła się w sali BHP Stoczni Gdańskiej, z okazji 40. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych.
rozwiń zwiń