X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: plan wielkich inwestycji wpisuje się w nasz plan budowy nowoczesnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 15:42
Wielkie inwestycje są nie tylko motorem gospodarki, ale także fundamentem przyszłego cywilizacyjnego rozwoju - stwierdził prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas sesji otwierającej III edycję Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Dlatego, jak zauważył, dobrze, że w programie forum znalazły się kwestie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, przekopu Mierzei Wiślanej czy perspektywy dla polskiego przemysłu stoczniowego.

ForumWizjaRozwoju1200.jpg
Największe wyzwania polskiej gospodarki. Rozpoczęła się III edycja Forum Wizja Rozwoju

Znaczenie wielkich inwestycji

"Plan wielkich inwestycji wpisuje się w nasz program budowy nowoczesnej Polski, ale także w naszą politykę regionalną i europejską" - zaznaczył prezydent.

Podkreślił, że naszym wielkim zadaniem jest poszerzenie współpracy gospodarczej na osi Północ-Południe. "Od Bałkanów po kraje Bałtyckie" - wskazał w liście. Jak dodał, wymaga to stworzenia infrastruktury transportowej i energetycznej.

"Dziś mamy dziejową szansę, by w ramach Inicjatywy Trójmorza zbudować silne gospodarcze podstawy sukcesu całego naszego regionu" - podkreślił prezydent.

Czytaj również:

Nowe technologie

Zdaniem Andrzeja Dudy wielkim wyzwaniem jest postęp w dziedzinie nowych technologii. Dotyczy to zwłaszcza - wskazał - przetwarzania danych, rozwoju internetu rzeczy oraz nowych systemów telekomutacyjnych, których symbolem jest - jak stwierdził - sieć 5G.

Premier PAP-1200.jpg
Premier o skutkach pandemii: Europa Centralna stoi przed wielkimi wyzwaniami i możliwościami

"Nowoczesne państwo musi nie tylko wdrażać najlepsze rozwiązania, ale także stymulować postęp technologiczny choćby poprzez wyzwania dla programistów czy dofinansowanie start-upów" - podkreślił. Jednocześnie ważnym zadaniem - zaznaczył - jest zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych i ochrony danych tak, by nowe technologie służyły Polakom, a nie były dla nich zagrożeniem.

Bezpieczeństwo energetyczne

Prezydent Andrzej Duda zwrócił też w liście uwagę, że niezwykle ważną kwestią jest bezpieczeństwo energetyczne. Jak stwierdził, coraz większą rolę w jego zapewnieniu będą odgrywały odnawialne źródła energii. Wyraził jednocześnie zadowolenie, że w programie forum znalazła się morska energetyka wiatrowa.

"Jestem przekonany, że jest to właściwy kierunek rozwoju energetyki w Polsce, który w przyszłości pozwoli nam osiągnąć jeszcze większą stabilność i niezależność" - wskazał prezydent.

jmo

Czytaj także

"To jest prawdziwa suwerenność". Prezydent o bezpieczeństwie energetycznym Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 09:27
Prezydent Andrzej Duda w Programie 1 Polskiego Radia mówił, że w ostatnich latach udało się zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne. Dziś mija 5 lat od drugiej tury wyborów, w których Andrzej Duda został wybrany na prezydenta Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejsca pracy, inwestycje i bezpieczeństwo energetyczne. Gospodarcze priorytety prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 16:01
Prezydent Andrzej Duda w orędziu wygłoszonym po zaprzysiężeniu na drugą kadencję przed Zgromadzeniem Narodowym mówił, że w obliczu kryzysu trzeba zrobić wszystko, co możliwe, by zapobiec wysokiemu bezrobociu. Wskazał też na znaczenie bezpieczeństwa energetycznego oraz inwestycji, tak tych centralnych, jak i lokalnych.
rozwiń zwiń