X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Tak dla rodziny, nie dla gender". Projekt wypowiedzenia konwencji stambulskiej w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 14:31
Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej "Tak dla rodziny, nie dla gender" złożył w Sejmie projekt mający na celu wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Pod projektem zebrano prawie 3 i pół tysiąca podpisów.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: Twitter/KancelariaSejmu

Jak powiedział Polskiemu Radiu pełnomocnik Komitetu "Tak dla rodziny, nie dla gender" Marek Jurek rejestracja projektu w Sejmie otwiera także rozpoczęcie prac nad Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny - dokumentem chroniący rodzinę przed zagrożeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Czytaj więcej
trybunał free konstytucyjny free shutt 1200.jpg
Wniosek premiera przyjęty. Trybunał Konstytucyjny oceni zapisy konwencji stambulskiej

Marek Jurek powiedział, że konwencja stambulska jest zakłamana. - Wystarczy porównać artykuły 12 i 17 konwencji, 12 - mówi o wykorzenianiu tradycji, tak jakby to tradycja, czy stereotypowe role, matki i ojca były zagrożeniem dla bezpieczeństwa rodziny - podkreślił.

Posłuchaj
00:31 10581630_1.mp3 Tak dla rodziny, nie dla gender - projekty ustawy złożony w Sejmie (IAR)

"Paradoksalny cel"

Marek Jurek powiedział, że Komitet "Tak dla rodziny, nie dla gender" jest gotowy do wsparcia wszelkich zmian w kodeksie karnym, które służą w walce z przemocą domową. - Paradoksalnie to my jesteśmy zainteresowani tym, żeby deklarowany w konwencji cel, to znaczy badanie źródeł przemocy realizować, ale wiemy, że ci, którzy najgłośniej popierają konwencję, jednocześnie tę jej dyspozycje ignorują - zaznaczył.

Czytaj więcej
Ziobro PAP-1200.jpg
Zaostrzenie kar za przestępstwa seksualne wobec kobiet. Zbigniew Ziobro złoży projekt

Według autorów projektu konwencja stambulska uderza w podstawy polskiej konstytucji, kwestionując autonomię i tożsamość rodziny oraz ogranicza prawo do wychowania dzieci przez rodziców. Ich zdaniem, konwencja nakazuje, aby władze wykorzeniały tradycje i zwyczaje dotyczące ról kobiet oraz mężczyzn.

Czytaj więcej:

jp

Czytaj także

Poseł Lewicy: Polska chce wypowiedzieć konwencję stambulską, a nie wypowiada genewskiej czy dot. niewolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 08:18
- Mamy podpisane takie konwencje jak genewska czy haska, które w tej chwili są kompletnie niepotrzebne, ponieważ Polska nie prowadzi żadnych działań zbrojnych. Podobnie jest z konwencją dotyczącą niewolnictwa, którego w naszym kraju przecież nie ma - powiedziała Anita Kucharska-Dziedzic z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaostrzenie kar za przestępstwa seksualne wobec kobiet. Zbigniew Ziobro złoży projekt

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 15:27
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział w środę złożenie projektu zaostrzającego kary za przestępstwa seksualne wobec kobiet. To będzie test dla tych, którzy mówią, że tak bardzo zależy im na ściganiu oprawców - podkreślił minister.
rozwiń zwiń